Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На Дніпропетровщині продають шеститонний бронзовий пам’ятник Леніну

  • Розсилка
  Пам'ятник був демонтований у Жовтих Водах у 2014 році - На Дніпропетровщині продають шеститонний бронзовий пам’ятник Леніну
  Пам'ятник був демонтований у Жовтих Водах у 2014 році

  Пам’ятник виставили на продаж, як майно комунального підприємства, проте мер Жовтих Вод запевняє, що скульптура має історичну цінність

  На Дніпропетровщині виставили на продаж пам’ятник Леніну, демонтований у Жовтих Водах 2014 року.

  Інформацію про це Радіо Свобода підтвердили в Жовтоводській міськраді.

  Зазначається, що пам’ятник був виготовлений з литої бронзи і важить шість тонн.

  За даними мерії, продавцем виступає відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, який наклав арешт на майно комунального підприємства «ВЖРЕО».  Проте міська влада заявляє, що це майно належить місту, а не комунальному підприємству, й виставлення його на продаж незаконне.

  Як повідомив мер Жовтих Вод Володимир Абрамов, наразі мерія готує судовий позов, щоб скасувати продаж.

  «Зараз ми з’ясовуємо, на які кошти був встановлений цей пам’ятник у 60-ті роки минулого століття. Швидше за все, це були ті гроші, які йшли на будівництво міста, державні кошти, адже скульптура була встановлена на центральній площі міста. У відділі примусового виконання рішень на мої листи мені відповіли, що для того, аби виключити це майно з опису арештованого майна, ми маємо подати відповідний позов до суду. Зараз ми його готуємо і до кінця тижня плануємо підготувати. По-друге, ця скульптура не може бути продана як металобрухт і за ціною металобрухту, адже вона має культурно-історичну цінність», – сказав Володимир Абрамов.

  За його даними, у лютому 2014 року під час всеукраїнського «ленінопаду» пам’ятник Леніну в Жовтих Водах був демонтований, згідно з рішенням міської ради. Депутати міськради також вирішили передати об’єкт на зберігання КП «ВЖРЕО» Жовтоводської міськради.

  Інформація про запланований продаж пам’ятника 28 серпня оприлюднена на одному з інтернет-аукціонів.

  За цими даними, скульптуру мають продати як металобрухт, початкова вартість – 385 875 гривень.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ