рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Економісти дали сумний прогноз. Коронавірус обвалить економіку України на 6% ВВП

  • Розсилка
  Економісти інституту очікують, що дефіцит поточного рахунку в цьому році досягне 4% ВВП, або 5,6 млрд доларів - Економісти дали сумний прогноз. Коронавірус обвалить економіку України на 6% ВВП
  Економісти інституту очікують, що дефіцит поточного рахунку в цьому році досягне 4% ВВП, або 5,6 млрд доларів

  Дефіцит поточного рахунку в 2020 році досягне 5,6 млрд доларів

  Економіка України може впасти на 5,9% ВВП в 2020 році після зростання на 3,2% в минулому. Такі розрахунки наводяться в макропрогнозі, який представив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

  Згідно з ним, курс національної валюти в 2020 році складе 29,7 грн за долар в середньому по році і 29 грн за долар на кінець року.

  «Споживча інфляція за прогнозом зросте лише до 7,5% в грудні, оскільки слабкий попит обмежить вплив більш високих інфляційних очікувань і знецінення гривні», – зазначають експерти в документі.

  При цьому аналітики інституту очікують, що дефіцит поточного рахунку в цьому році досягне 4% ВВП, або 5,6 млрд доларів.

  «Цей прогноз готувався в дуже мінливих умовах на основі припущень, які можуть виявитися некоректними. Ми допускаємо, що більшість обмежень економічної активності будуть скасовані до кінця другого кварталу», – йдеться у документі.

  На стримане зростання економіки можна розраховувати тільки в другій половині року, але економічна активність буде залишатися на нижчому, ніж до кризи, рівні, наголошується в прогнозі.

  «Ми очікуємо лише поступового відновлення попиту, оскільки не всі втрачені під час коронакризи робочі місця будуть відновлені, а споживчі настрої будуть залишатися невизначеними. Ми прогнозуємо падіння реального споживання домогосподарств на 6,6% у 2020 році », – відзначають експерти інституту.

  Як повідомлялося, Уряд зробив невтішний прогноз інфляції на рік – до 11,6%.

  Нагадаємо, МВФ вперше в історії зафіксував зупинку світової економіки.

  Читайте також:
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ