рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Економічна криза через коронавірус. Хто найбільше постраждає

  • Розсилка
  Країни Африки зараз у найбільш небезпечному стані, адже руйнування економіки посилює соціальну і політичну нестабільність, веде до поширення тероризму і неконтрольованої міграції - Економічна криза через коронавірус. Хто найбільше постраждає
  Країни Африки зараз у найбільш небезпечному стані, адже руйнування економіки посилює соціальну і політичну нестабільність, веде до поширення тероризму і неконтрольованої міграції

  Повна сила нинішньої пандемії ще не відчувається в країнах Африки

  Загальносвітове падіння ВВП через пандемію Covid-19 становитиме в поточному році 1,8%, при цьому економіка США обвалиться на 6,2%, Європи – на 9%, але найбільші втрати загрожують державам Африки. Такі підрахунки американської фінансової групи Goldman Sachs наводить в опублікованій доповіді африканський Інститут в області безпеки (ISS).

  «Повна сила нинішньої пандемії ще не відчувається в країнах Африки, однак найближчим часом їх економіки ризикують винести на собі весь її тягар, – зазначають аналітики з ISS. Перші удари, що обрушилися на континент, вже призвели до різкого падіння цін на сировинні товари, багаторазово скоротивши валютні надходження, зупинився туризм, розпалося багато виробничих ланцюжків, африканським країнам відрізаний доступ до ринку капіталу».

  Під знаком питання опинився початок функціонування з 1 липня Африканської континентальної зони вільної торгівлі (AfCFTA).

  Країни Африки зараз у найбільш небезпечному стані, адже руйнування економіки посилює соціальну і політичну нестабільність, веде до поширення тероризму і неконтрольованої міграції, підкреслюють фахівці з ISS.

  На саміті G20 26 березня, який пройшов у режимі відеоконференції, президент ПАР Сиріл Рамапоса, що обіймає також посаду голови Африканського союзу (АС), закликав допомогти африканським країнам і розробити для них «потужний пакет економічних стимулів».

  Зі свого боку міністри фінансів африканських держав на нараді 31 березня, яка також пройшла у форматі відеоконференції, запросили допомогу Африці в розмірі 100 млрд доларів США. На їхню думку, ця допомога має містити збільшення кредитних ліній і негайну відмову від усіх процентних платежів за суверенним боргом і за держоблігаціями на суму в 44 млрд доларів.

  На поточний день кількість тих, що заразилися на коронавірус нового типу, в Африці досягла 7028 осіб, 284 людини померли, видужала 561 особа.

  Нагадаємо, МВФ вперше в історії зафіксував зупинку світової економіки.

  Читайте також:

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ