Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Безвіз для України відкладається: в ЄС не ухвалили механізм призупинення

  • Розсилка
  Безвіз для України відкладається: в ЄС не ухвалили механізм призупинення

  Країни-члени ЄС чекають на поступки з боку Європейського парламенту

  Зустріч в рамках тріалогу (тристоронніх консультацій) щодо механізму призупинення безвізового режиму, яка відбулася у вівторок у Брюсселі, завершилася без ухвалення рішення. Про це повідомили джерела «Європейської правди», поінформовані про хід консультацій.  «Переговори, що пройшли у Брюсселі вранці, не дозволяють говорити про успішне завершення тріалогу», - наголосив один зі співрозмовників.

  Джерела свідчать, що країни-члени ЄС чекають на поступки з боку Європейського парламенту.

  Зокрема, йдеться про суперечку щодо визначення категорій осіб, на які поширюватиметься призупинення на першому етапі. ЄП наполягає, що має бути можливість зупиняти безвіз для окремих категорій громадян. Франція та Німеччина вважають, що призупинення має стосуватися відразу всіх громадян країни, яку Єврокомісія визнає проблемною.

  Ще одним проблемним питанням, за деякими даними, є юридичний статус можливого рішення про призупинення безвізу. Йдеться перш за все про те, чи потребує дане рішення погодження із Європарламентом.

  За деякими даними, напередодні засідання представники ЄП були готові на поступки у даному питанні, але у вівторок наполягали на попередній позиції. Представники окремих країн-членів ЄС (перш за все Німеччини та Франції) також не були готові поступатися позицією.

  Як відомо, відсутність прогресу у цій сфері означає, що вирішення питання про безвізовий режим для України та Грузії також відтерміновується.

  Як повідомлялося, саміт Україна-ЄС пройшов 24 листопада у форматі робочого обіду, чому передувала зустріч президента України Петра Порошенка з трьома президентами ЄС.

  Президент Європейського парламенту Мартін Шульц також взяв участь у зустрічі лідерів до саміту. Сам Шульц напередодні заявив, що не буде претендувати на посаду президента ЄП на новий термін, а буде балотуватися до німецького Бундестагу в наступному році.

  На саміті обговорювалися питання лібералізації візового режиму та виконання Мінських угод. Як повідомляли в адміністрації президента України, на саміті не будуть озвучувати дату початку дії безвізового режиму для України.

  Крім того, як повідомляють європейські ЗМІ, безвіз для України та Грузії можуть відкласти до літа 2017 року. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ