Більшість суддів не буде оскаржувати своє звільнення Радою – екс-глава КСУ
До Європейського суду можна звернутися лише тоді, коли використані всі національні засоби захисту, нагадав колишній голова Конституційного суду
«До Європейського суду можна звернутися лише тоді, коли використано всі національні засоби захисту. Це означає, що треба пройти всі наші українські суди і тільки тоді, за певних обставин, можна звертатися до Європейського суду. Я думаю, що багато з них не підуть туди, багато з них не підуть і в наші суди, бо вони знають, за що їх звільнили», – заявив Домбровський.
Нагадаємо, сьогодні парламент на позачерговому пленарному засіданні в четвер, 29 вересня, звільнив за порушення присяги 29 суддів з 33 запланованих. При цьому по двом суддям Апеляційного суду Києва, яких звинувачують у винесенні неправосудних рішень щодо учасників Майдану, парламент провів у сумі 29 голосувань.
Зазначимо, що сьогодні останній день, коли парламент мав право звільнити суддів. У п'ятницю, 30 вересня, в Україні набуває чинності судова реформа, в результаті якої право звільняти суддів перейде від Верховної Ради до Вищої ради правосуддя, яку буде створено в майбутньому шляхом реорганізації Вищої ради юстиції. При цьому судова реформа не передбачає таку підставу для звільнення судді, як порушення присяги.
Коментарі — 0