Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Філарет: ніякої власності Московський патріархат в Україні не має

  • Розсилка
  Філарет: ніякої власності Московський патріархат в Україні не має

  Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра, зазначив Патріарх, власність української держави, яку раніше передали в користування українській церкві МП

  Предстоятель УПЦ КП Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що ніякої власності Московський патріархат в Україні не має.

  Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Прямий».

  «Справа в тому, що ніякої власності Московський патріархат в Україні не має. Не має власності. Власність церкви в Україні є власністю української церкви. Ось взяти, наприклад, Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра – чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність в користування українській церкві Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані українській церкві. Бо це є українська святиня», - підкреслив Філарет.

  Патріарх зауважив, що Росія та Московський патріархат «ніякого відношення до цих святинь не має».

  «А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій кошт, то це є власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має», - заявив Філарет.

  Нагадаємо, Патріарх Філарет повідомив, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату, яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

  Читайте також інтерв’ю: «Митрополит УПЦ МП Митрофан: У нашій церкві є протилежні думки щодо автокефалії»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ