рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Філарет розповів, як українську церкву розкололи Москва і КДБ

  • Розсилка
  Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет (Денисенко) - Філарет розповів, як українську церкву розкололи Москва і КДБ
  Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет (Денисенко)

  «Харківський собор» був скликаний не тільки з ініціативи Московського патріарха, а й з ініціативи московської влади

  Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет (Денисенко) розповів, як як українську церкву розкололи Москва і КДБ.

  Про це Філарет заявив в інтерв'ю ТСН.

  Він розповів, що «Харківському собору» (відбувся 27-28 травня 1992 року в Харкові на території Покровського монастиря під керівництвом митрополита Харківського Никодима, на якому було висунуто недовіру митрополиту Філарету – ред.) сприяли спецслужби РФ.

  «Так, це Москва розколола українську церкву. Скликав на цей собор митрополит Харківський Никодим. Але він не мав жодного права скликати собор, оскільки це прерогатива предстоятеля – предстоятелем був я. Чому він скликав, тому що цьому сприяли спецслужби. Собор відбувався вночі при зачинених дверях, при вимкнених телефонах»,- розповів він.

  Він підкреслив, що той собор був скликаний не тільки з ініціативи Московського патріарха, а й з ініціативи московської влади.

  «Оскільки це був лише початок становлення нашої держави, у СБУ тоді тільки змінилась назва, а люди залишились на посадах ті самі, що у КДБ. Тому на прохання своїх товаришів з Москви наші сприяли собору, а президента Кравчука ввели у оману – сказали, що там не собор, а нарада. А коли на тому соборі обрали предстоятеля митрополита Володимира (предстоятель УПЦ МП у 1992-2014 роках – ред.), уряд зробив заяву, що цей собор не визнає і президія ВР ухвалила рішення про невизнання цього собору. Тим не менш, він продовжив існувати і результати були втіленні в життя»,- зазначив Філарет. 

  Нагадаємо, у Стамбулі 27-29 листопада проходило засідання синоду Вселенського патріархату, в ході якого було розпущено Західноєвропейський екзархат російських парафій в Європі

  Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ