ФСБ почала вербувати українських військових через соцмережі із допомогою жінок
Після отримання «пропозиції» від ФСБ військовослужбовець звернувся до співробітників української спецслужби та надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування
Під час листування жінка запропонувала українському військовому здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ за грошову винагороду
Військова контррозвідка Служби безпеки України зафіксувала численні спроби вербування представниками російських спецслужб та підконтрольних їм так званих «МГБ Д/ЛНР» українських військовослужбовців через встановлення особистих контактів у соціальних мережах під виглядом осіб жіночої статі.
Про це 13 серпня повідомляє пресцентр СБУ.
«Співробітники спецслужби, зокрема, викрили вербувальний підхід ФСБ РФ до керівника підрозділу ЗСУ, який проходить службу в районі проведення операції Об’єднаних сил. Встановлено, що через одну із соцмереж підконтрольна російським спецслужбам особа встановила та підтримувала контакти з українським військовослужбовцем. Жінка під час розвитку нібито особистих відносин дізналась про його службу в ЗСУ. Після чого намагалась отримати від офіцера інформацію військового та суспільно-політичного характеру», - розповіли в СБУ.
Зазначається, що під час листування жінка запропонувала українському військовому здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ за грошову винагороду, особливо підкреслюючи «матеріальні переваги співробітництва зі спецслужбами Росії». Жінка наголосила, що у разі надання представникам російської сторони важливих даних, військовому буде забезпечено виїзд до РФ з можливістю отримання житла.
«Після отримання «пропозиції» військовослужбовець звернувся до співробітників української спецслужби та надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування», - повідомили в СБУ.
Служба безпеки України звертається до українських користувачів соцмереж із проханням бути пильними.
«У разі отримання вербувальних пропозицій від іноземних спецслужб рекомендуємо звертатись до органів СБУ», - говориться у повідомленні.
Наголошується, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, від кримінальної відповідальності звільняються громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.
Коментарі — 0