рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Google привітав українців з Днем вишиванки яскравим дудлом

  • Розсилка
  Google привітав українців з Днем вишиванки яскравим дудлом

  Автором дудла з автентичними мотивами стала українська художниця Таня Якунова

  Сьогодні українці святкують День вишиванки. Google привітав зі святом яскравим дудлом із автентичними мотивами, автором якого стала українська художниця Таня Якунова

  В Україні День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Це свято символізує збереження та відродження української народної традиції носити вишитий одяг, а також сприяє єдності всього багатонаціонального українського народу.

  Вперше День вишиванки було запропоновано відзначати в 2006 році, відтоді він став міжнародним і його святкують у багатьох країнах світу.

  Сьогодні для формування візерунка на вишиванці можна використовувати більше 250 видів вишивальних швів. Вони, як правило, поділяються на три категорії: квіткові орнаменти, зооморфні фігури та геометричні фігури – всі вони зображені на сьогоднішньому дудлі. Кожен орнамент має своє значення, а різноманітні культури та природні ландшафти України відображаються в унікальних візерунках, що використовуються у кожному регіоні.

  Таня Якунова – відзначена нагородами ілюстраторка з Києва. Вона знаходить своє натхнення в авангардному мистецтві і дизайні ХХ століття.

  Художниця розказала, як працювала над створенням дудла, та що її надихнуло: «Найбільше часу при роботі над цим проектом я присвятила зануренню у вивчення національної вишивки та численних візерунків. Я використовувала традиційні кольори і намагалася включити символи та стилі візерунків з різних регіонів України. Більшість елементів святкового дудла я створила, надихнувшись різномаїттям традиційних елементів вишивки з різних куточків України – від карпатських гуцулів і до кримських татар. Завдяки цьому проекту я дізналась дуже багато деталей, і він справді став для мене навчальним. Сподіваюся, цей дудл принесе людям радість, гордість та почуття єдності».

  Сьогодні вишиванка визнана невід'ємною складовою національного костюму України і вираженням патріотизму та культурної гордості.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ