ГПУ припускає використання даних прослуховування у справах проти нардепів

ГПУ припускає використання даних прослуховування у справах проти нардепів
Прослуховування підозрюваних осіб

Юрій Луценко передав регламентному комітету ВР правову позицію щодо можливості застосування даних, здобутих під час негласних розшукових дій

Генеральна прокуратура України вважає припустимим використання даних прослуховування третіх осіб у справі зняття недоторканності і притягнення до відповідальності депутатів Верховної Ради. Про це на засіданні комітету з питань регламенту і організації роботи парламенту сказав заступник голови комітету Павло Пинзеник (фракція «Народний фронт»).

За словами Пинзеника, генеральний прокурор Юрій Луценко передав правову позицію щодо можливості застосування даних, здобутих під час негласних розшукових дій (прослуховування. - Ред.) щодо народних депутатів.

«Генеральна прокуратура передала рішення Апеляційного суду Чернівецької області, яке, на думку Генеральної прокуратури, може мати прецедентний характер за аналогією. Це стосується адвоката», - зачитав Пинзеник позицію ГПУ.

Водночас депутат вважає, що таких прецедентів у судовій практиці щодо депутатів Ради не існує, повідомляє Укрінформ.

Як повідомлялося, в понеділок, 3 липня, ГПУ використовувала дані прослуховування в обгрунтуванні своєї підозри на адресу депутата Євгена Дейдея («Народний фронт»).

3 липня Комітет Ради не підтримав зняття недоторканності з нардепа Дейдея.

Сьогодні регламентний комітет розпочав розгляд подання ГПУ про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Лозового. 

На засіданні, окрім представників комітету, присутні керівник Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, генпрокурор Юрій Луценко, а також Лозовий.

Перед засіданням комітету народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук заявив, що Андрій Лозовий, якого підозрюють в ухиленні від сплати податків, отримав спадок. При цьому, за словами Луценка, Інформація з державних реєстрів свідчить, що Лозовий не отримував спадок.

Як відомо, генпрокурор вніс у Верховну Раду подання щодо зняття недоторканності з народних депутатів України Андрія Лозового, Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Борислава Розенблата і Максима Полякова. За даними генпрокурора, у діях Дейдея вбачаються ознаки незаконного збагачення на суму 6,1 млн грн.

29 червня Луценко також вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Михайла Добкіна.

Луценко заявив, що у Генеральної прокуратури достатньо доказів для зняття депутатської недоторканності з шістьох народних депутатів.

4 липня регламентний комітет Верховної Ради не підтримав подання Генпрокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Олеся Довгого. На думку членів комітету, подання генпрокурора Юрія Луценка містить суттєві недоліки в частині обґрунтування фактів зловживання Довгим владними повноваженнями на посаді секретаря Київської міської ради. Рішення комітету разом з поясненнями народного депутата буде направлено голові Верховної Ради.

Читайте також статтю: Сідай, трійка! Довгий, Розенблат і Поляков - нові мішені Антикорупційного бюро

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: