ЄС визнав блокування російських соцмереж питанням нацбезпеки України

  В ЄС досі чекають на детальніші роз'яснення від української влади, «в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій»
  Європейський союз визначив свою позицію у питанні блокування в Україні російських соцмереж та запровадження санкцій проти IT-компаній РФ. Про це повідомили в представництві ЄС в Україні у відповідь на запит «Європейської правди». «Ми знаємо про рішення Ради національної безпеки і оборони України заблокувати ряд російських
  • 19 Травня, 15:33
  • Розсилка
  Блокування російських соцмереж
  Блокування російських соцмереж

  В ЄС досі чекають на детальніші роз'яснення від української влади, «в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій»

  Європейський союз визначив свою позицію у питанні блокування в Україні російських соцмереж та запровадження санкцій проти IT-компаній РФ.

  Про це повідомили в представництві ЄС в Україні у відповідь на запит «Європейської правди».

  «Ми знаємо про рішення Ради національної безпеки і оборони України заблокувати ряд російських онлайн-сервісів, включаючи популярні соціальні медіа-платформи в Україні в рамках обмежувальних заходів, прийнятих Україною», - заявив у коментарі ЄП Юргіс Вільчинскас, керівник відділу преси та інформації представництва ЄС.

  Він також наголосив, що Євросоюз «чув публічні заяви української влади, що рішення було прийнято, виходячи з інтересів національної інформаційної безпеки, і що за останні місяці Україна стала об'єктом численних кібератак та дезінформаційних кампаній».

  «Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою українського уряду», - наголосив представник ЄС.

  Він водночас додав, що ці аргументи не є достатніми.

  «Тим не менш, ми очікуємо, що влада має гарантувати, що обмежувальні заходи, ухвалені з міркувань нацбезпеки, не мають негативного впливу на фундаментальне право на свободу вираження думки», - наголосив дипломат.

  Він додав, що в ЄС досі чекають на детальніші роз'яснення від української влади, «в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій».

  Нагадаємо, 16 травня президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня про застосування санкцій щодо низки фізичних і юридичних осіб. У ньому, зокрема, йдеться про блокування російських соцмереж та поштових служб. Також санкції передбачають блокування доступу до сервісів «Яндекс», 1С, «Софтлайн Груп», корпорації «Парус» і ще низки російських IT-компаній.

  Зазначимо, загалом у санкційному списку 1228 фізичних та 468 юридичних осіб.

  19 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час засідання Комітету міністрів Ради Європи на рівні міністрів у Нікосії (Кіпр) розповів про запроваджені в Україні за рішенням Ради нацбезпеки і оборони санкцій стосовно фізичних та юросіб, зокрема низки російських сайтів і соцмереж.

  Читайте матеріал «Главкома» Гібридна війна в інтернеті: чи дійсно зникнуть «Яндекс», «Одноклассники» та «ВКонтакте»

  Також читайте статтю «Главкома» Забанив сам президент. Хто і за що потрапив під нові санкції

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ