ЄСПЛ продовжив заборону на доступ до телефону журналістки Седлецької
Головний редактор програми «Схеми» Наталія Седлецька
Заборона на доступ до даних з телефону має необмежений термін дії
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) продовжив заборону на доступ Генеральної прокуратури України до інформації з мобільного телефону головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Як наголошується, що заборона на доступ до даних з телефону має необмежений термін дії. Також зазначено, що заборона буде діяти «до окремого розпорядження».
Згідно з рішенням суду, український уряд має забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року.
Рішення ЄСПЛ прийняв після того, як адвокати Седлецької подали в суд повний текст скарги, а також звернення про продовження обмежувальних заходів.
Раніше у вересні ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до телефону Седлецької.
До слова, 18 вересня Апеляційний суд постановив опублікувати нову ухвалу, яка надасть ГПУ доступ до меншого обсягу даних із телефону Седлецької.
Як відомо, 27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури дав їй дозвіл отримати від провайдера інформацію з телефону головного редактора програми журналістських розслідувань програми «Схеми» Наталки Седлецької. В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків і смс-повідомлень журналістки з липня 2016-го по листопад 2017 року і до даних про місце розташування її телефону протягом цих 17 місяців.
«Радіо Свобода» висловило обуренння цією ухвалою. Редакція програми «Схеми» виступила із заявою, в якій засудила тиск на Наталку Седлецьку.
5 вересня журналістка Крістіна Бердинських повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.
У Генпрокуратурі запевняють, що дані з телефону журналісток необхідні слідству для розслідування «за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю».
Коментарі — 0