Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Європейський союз узгодив реформу авторського права в інтернеті

  • Розсилка
  Європейський союз узгодив реформу авторського права в інтернеті

  Згідно з реформою авторського права в ЄС, ЗМІ мають отримувати винагороду у випадку повторного використання їхніх матеріалів інтернет-порталами і соцмережами

  Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту в середу, 13 лютого, досягли угоди щодо реформи авторського права в Євросоюзі. Зокрема, реформа передбачає, що ЗМІ мають отримувати грошову винагороду, якщо їхні матеріали повторно використовувалися інтернет-порталами або соціальними мережами, наприклад Google або Facebook. Про це пише Deutsche Welle.

  Крім того, винагороду повинні будуть отримувати і власники прав або творці контенту, якщо їхні пісні або відеоролики поширюються через онлайн-портали. Ця стаття реформи торкнеться в першу чергу YouTube.  Європарламентар від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс заявив, що інтернет-гігантам давно пора віддати належне власникам авторських прав. «Угода - важливий крок, аби виправити ситуацію, коли кілька компаній отримували велетенські суми, не винагороджуючи тисячі творців і журналістів», - цитує Фосса агенція Reuters.

  Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії. Великі інтернет-компанії, в тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. У липні Європарламент відхилив законопроект у зв'язку з тим, що ряд його положень викликав критику фахівців.

  Для набуття чинності рішення має бути схвалене представниками всіх країн-членів Європейського союзу та Європарламентом.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ