Європейський суд визнав дискримінаційним російський закон про заборону гей-пропаганди

  З 2014-го по 2016 роки за цим законом у Росії оштрафували 14 осіб
  Європейський суд з прав людини вирішив, що російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків серед дітей є дискримінаційним і порушує право на свободу самовираження. Про це повідомляють російські ЗМІ. Проти такого рішення проголосував тільки суддя від Росії в ЄСПЛ Дмитро Дєдов. У своїй окремій думці він
  • 20 Червня, 13:07
  • Розсилка
  Російські ЛГБТ-активісти
  Російські ЛГБТ-активісти

  З 2014-го по 2016 роки за цим законом у Росії оштрафували 14 осіб

  Європейський суд з прав людини вирішив, що російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків серед дітей є дискримінаційним і порушує право на свободу самовираження.

  Про це повідомляють російські ЗМІ.

  Проти такого рішення проголосував тільки суддя від Росії в ЄСПЛ Дмитро Дєдов. У своїй окремій думці він підтримав позицію Москви, яка нагадала, що «позитивний образ гомосексуальності згубно впливає на розвиток дітей і ставить їх під загрозу сексуального насильства».

  Скаргу до ЄСПЛ подали активісти руху ЛГБТ Микола Баєв, Олексій Кисельов і засновник GayRussia.ru Микола Алексєєв. Усі вони з 2009-го по 2012 роки притягувалися в Росії до відповідальності за пропаганду нетрадиційних стосунків.

  З літа 2013 року в Росії діє адміністративне покарання за гей-пропаганду серед неповнолітніх. За це передбачається штраф до 5 тис. руб., а якщо пропаганда велася в інтернеті - до 100 тис. руб. До ухвалення федерального закону подібні заборони вводилися в Рязанській і Архангельській областях, а також в Санкт-Петербурзі.

  З 2014-го по 2016 роки за цим законом у Росії оштрафували 14 осіб.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ