Китай поскаржився на американські мита до Світової організації торгівлі
Міністерство торгівлі Китаю у своїй скарзі до СОТ заявило, що запроваджені США мита порушують «правила недискримінації»
Китай вимагає від Світової організації торгівлі (СОТ) посередництва у врегулюванні суперечки зі США, що склалася в результаті запровадження Штатами мит на імпорт сталі та алюмінію.
Про це повідомляє DW.
«Міністерство торгівлі Китаю у своїй скарзі до СОТ заявило, що запроваджені США мита є вираженням протекціоністської торговельної політики Вашингтона і порушують «правила недискримінації в багатосторонній торговельній системі». А тому Пекін просить СОТ про організацію арбітражу», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що США відкидають скарги Китаю, називаючи їх «необгрунтованими».
В офісі торговельного представника США заявили, що правило СОТ, на яке посилається Пекін, до запроваджених США мит застосовуватися не може. Причиною у Вашингтоні називають те, що мита Штатів націлені на «посилення національної безпеки, яку послаблює імпорт сталі та алюмінію» до країни.
Нагадаємо, 4 квітня Китай оголосив про плани накладення 25-відсоткового мита на 106 товарів, які виробляються в США.
Як відомо, 22 березня президент США Дональд Трамп підписав президентський меморандум, який може ввести мито на китайську продукцію на суму щонайменше 60 мільярдів доларів.
Після цього Китай опублікував список з 128 товарів, які імпортуються з США, на які можуть бути введені мита, щоб збалансувати втрати країни від введених Вашингтоном мит на сталь і алюміній.
Також Сполучені штати Америки подали на Китай скаргу до Світової організації торгівлі зі звинуваченнями у крадіжці торгових патентів.
2 квітня Китай підвищив мита на 128 товарів із Сполучених Штатів.
Згодом повідомлялося, що Сполучені Штати Америки звинуватили Китай у нечесній торгівлі, крадіжці технологій та інтелектуальної власності і збираються ввести мито на 1300 китайських товарів.
Коментарі — 0