Контроль за зброєю. Міноборони пояснило, чому нова система – горе для окупантів
Маляр повідомила деталі контролю за використанням західної зброї
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Україна уже кілька місяців як ініціювала, і за участі партнерів запроваджує механізм моніторингу та контролю поставленої зброї. Про це Маляр повідомила на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, Росія намагається дискредитувати Збройні сили України та підірвати довіру партнерів до Києва.
«Але всі ці зусилля ворога по дискредитації України марні. Бо Україна вже кілька місяців як першою ініціювала, і зараз, за участі західних партнерів, активно втілює у життя розгалужену систему моніторингу та контролю поставленої нам зброї», – заявила вона.
Маляр додала, що ці механізми вже запущено, з часом їх планують вдосконалювати.
За словами урядовиці, деякі країни-союзники направили до України своїх представників, які можуть спостерігати за використанням наданого озброєння. Також Україна у 2019 році почала впроваджувати натівську систему обліку і контролю логістики LOGFAS, яка «забезпечує прозорість обліку та використання міжнародної військової допомоги».
«Зараз пришвидшено процес впровадження LOGFAS і вже проводиться підготовка військових використання цієї системи. Робимо усе можливе, аби довести її до рівня батальйону», – зазначила Маляр.
Крім того, вона повідомила, що українські та американські фахівці працюють над іще однією системою контролю, яку незабаром планують запустити в роботу.
«Уже впроваджено та використовується модуль інформаційно-аналітичної системи «СОТА» щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів в режимах «загальнодоступна інформація», «інформація для службового користування» та «таємна інформація», – додала заступниця міністра.
Цей модуль дозволить, зокрема, контролювати нові поставки за статусом та країнами, які їх надають.
«Ми зацікавлені у максимальній прозорості у питаннях постачання західного озброєння, що є визначальним для нашої Перемоги над російським агресором», – підсумувала Маляр.
Як раніше повідомлялося, Німеччина передала Україні реактивні системи залпового вогню Mars II і ще три гаубиці PzH 2000. Нагадаємо, Бундестаг вимагає від уряду Німеччини передавати танки напряму Україні.
Коментарі — 0