Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Матіос назвав терміни створення Держбюро військової юстиції

  • Розсилка
  Головний військовий прокурор Анатолій Матіос - Матіос назвав терміни створення Держбюро військової юстиції
  Головний військовий прокурор Анатолій Матіос
  Фото: Главком

  Бюро не тільки буде розслідувати злочини, вчинені військовими, але і стежити, щоб їх покарання були співмірними з правопорушеннями

  Після прийняття Верховною Радою закону про створення Державного бюро військової юстиції воно може запрацювати вже через два місяці.

  Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, повідомляється в сюжеті ТСН.

  Як передбачається, бюро не тільки буде розслідувати злочини, вчинені військовими, але і стежити, щоб їх покарання були співмірними з правопорушеннями.

  Крім того, новий орган буде вести моніторинг зброї, а також морально-психологічного стану військовослужбовців.



  Раніше прес-служба військової прокуратури оприлюднила заяву головного військового прокурора Анатолія Матіоса, у якій він закликав законотворців створити (за аналогом НАБУ) Державне бюро військової юстиції (ДБВЮ). Він заявив, що спільно з головою комітету ВР Андрієм Кожем’якіним підготували законопроект, що передбачає створення Державного бюро військової юстиції.

  За словами Матіоса, серед причин створення ДБВЮ – «стагнація мирного врегулювання на Донбасі, несприйняття військовими розслідування воєнних злочинів цивільним ДБР, проведення фільтраційних заходів із подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, що вчинені парамілітарними формуваннями й окремими представниками окупаційних адміністрацій».

  До повноважень Державного бюро військової юстиції, як вважає Матіос, має відійти розслідування воєнних та пов’язаних із ними злочинів, злочинів, учинених проти військовослужбовців, злочинів, учинених у районі проведення бойових дій та інших.

  21 травня у Раді зареєстрували законопроект про бюро військової юстиції, створити яке закликав Матіос.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ