Мінрегіон дозволив будувати будинки до 150 метрів
В Україні незабаром можна будувати будинки висотою в 150 м, що дорівнюватиме близько 40 поверхів
У нових ДБН «Висотні будинки і комплекси» встановлена нова максимальна висота, за якою можуть проектуватися висотні громадські будинки, - 150 м.
Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будинки, складає 100 м.
Норми вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію, повідомляє заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.
«Зараз технології дозволяють проектувати такі масштабні проекти безпечно та якісно. Тому ми вирішили унормувати це у новому ДБН», - пояснив Парцхаладзе.
При цьому, у новому ДБН вводиться низка сучасних вимог для підвищення безпеки цих будівель, зокрема:
- встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%;
- встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України;
- вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування.
Станом на 2018 рік найвищим хмарочосом в Україні є житловий комплекс в Києві на Кловському узвозі, 7 в. 47-поверхова будівля має висоту 168 метрів. На другому місці по висоті бізнес-центр Gulliver.
Коментарі — 0