рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Митні сотні» не витримують ніякої юридичної критики - експерт

  • Розсилка
  «Митні сотні» не витримують ніякої юридичної критики - експерт

  Ця широко розрекламована кампанія не витримує абсолютно ніякої юридичної критики, заявив Лікарчук

  Колишній заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук вважає, що поява на Митниці «митних сотень» незаконна. Таку думку він висловив в інтерв’ю «Главкому».
  «От уряд був призначений в середині квітня. У нас зараз середина липня. Що зроблено в митній справі? Створені абсолютно незаконні і неефективні «митні сотні». Ця широко розрекламована кампанія не витримує абсолютно ніякої юридичної критики. В зоні митного контролю не може перебувати ніхто, крім митників. А цим людям дозволено постановою Кабміну перебувати в зоні митного контролю. А там є представники Нацполіції, які не є митниками. Всі їхні протоколи, все, що вони будуть виявляти, не матиме жодної юридичної сили, бо це суперечить Митному Кодексу», - сказав Лікарчук.
  За його словами, цю ідею лобіював кум екс-глави Митниці Ігоря Калєтніка Геннадій Романенко, який є головним консультантом прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. «За моєю інформацією, це так. І думаю, він, якщо можна так сказати, «вішає локшину» на вуха прем’єру з приводу того, що потрібно робити на митниці», - сказав Лікарчук.
  Він пояснив, в чому вигода цих «митних сотень»: «Створити групи, включити в них своїх людей. І щоб ці люди заробляли на Митниці окремі гроші. От що вони будуть робити? Вони будуть зупиняти ті чи інші вантажі, імітувати якусь роботу з тими вантажами, з перевіркою. І будуть вимагати кошти, щоб ці вантажі все рівно випускати».
  Лікарчук також розповів, як технічно має відбуватись ця перевірка «митними сотнями». «Це так смішно, що немає ніякого змісту описувати. Теоретично логіка полягає в тому, що вони можуть зайти в зону митного контролю і перевірити будь-який вантаж. Умовно: їм надходить якийсь сигнал, що їде якийсь не такий вантаж, вони виїжджають, його перевіряють, митниця, припустимо, вже його оформлює, а тут виявляється порушення, і начебто результати цієї перевірки будуть на щось там впливати. Хоча це абсолютний абсурд. По постановці навіть. Тому що це: а) не законно; б) неефективно. 100 людей, які є в цих групах, не зможуть проконтролювати, навіть теоретично, діяльність 24 митниць», - зазначив він.
  За його словами, на оплату їх праці кошти беруть із Державної фіскальної служби. «Ніяких додаткових коштів на ці «митні сотні» не було виділено. Просто в рамках бюджету ДФС виділили якісь гроші, які повинні ці люди отримувати. Але вони ж ще повинні бути чимось оснащені: якимись автомобілями, засобами і так далі. Це - мегамаразм. Тому що ДФС себе не може оснастити. Я вже не кажу про там якісь додаткові «митні сотні», - сказав Лікарчук.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ