Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нацбанк Польщі прогнозує до 300 тисяч українських мігрантів на рік

  • Розсилка
  Нацбанк Польщі прогнозує до 300 тисяч українських мігрантів на рік

  Спеціалісти прогнозують, що трудова міграція з України продовжить зростати ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі

  За прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польському ринку праці буде 200-300 тисяч українців щорічно. Про це повідомив на прес-конференції заступник директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Польщі Яцек Котловський, передає Радіо Польща.

  За словами чиновника, кількість українських громадян на ринку праці в Польщі зростає, але темпи зростання сповільнилися, оскільки пік був зафіксований в 2016-2017 роках.

  Найбільш вірогідний сценарій Нацбанку Польщі - це зростання в темпі 200-300 тис. осіб на рік.

  Котловський підкреслив, що існує багато факторів ризику для цього прогнозу, зокрема, візова політика країн Європейського союзу і ситуація в Україні.

  За даними дослідження Нацбанку, до 2050 року нестача робочих рук на польському ринку праці становитиме приблизно 10,6 млн осіб у віці 18-44 років.

  За даними Deloitte, ситуацію може збалансувати міграція 4,5 млн працівників зі східного кордону Польщі.

  Національний банк України також прогнозує, що трудова міграція з України продовжить зростати ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ