Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Німецькі журналісти дослідили, як кремлівська пропаганда перетворила 87 танків на 3,6 тисячі

  • Розсилка
  Німецькі журналісти дослідили, як кремлівська пропаганда перетворила 87 танків на 3,6 тисячі

  Експерти: Зашкалює кількість фейковий новин, покликаних поліпшити імідж російського керівництва на чолі з Володимиром Путіним

  Нещодавно було викрито свого роду класичний випадок цілеспрямованої дезінформації:, пише Der Tagesspiegel. Невеликий інтернет-ресурс з Донецької області в середині січня повідомив про те, що НАТО готується до війни з Росією. Нібито 3,6 тис. танків вже приведені в стан боєготовності на російських кордонах.

  «Новина про нарощування озброєнь була з ураганної швидкістю підхоплена ЗМІ і блогерами - вигадане число в кілька тисяч танків з’явилося навіть в повідомленнях авторитетних видань, таких, як британська Independent», - зауважує автор публікації.

  Як це часто буває у випадку з фейковий новинами, продовжує видання, в їх основі лежить правда, навколо якої зацікавлена сторона верне гори брехні і маніпуляцій. «НАТО дійсно посилило свій контингент на східних рубежах - це стало відповіддю на анексію Криму і підтримку Москвою повстанців на сході України. Однак на ділі йшлося всього лише про 87 танків. Неясно, від кого спочатку виходили неправдиві дані, проте основний меседж новини не мав залишати сумнівів у тому, що НАТО - агресор, Росія знаходиться під загрозою. Це, - пише Der Tagesspiegel, - лейтмотив сфабрикованих новин, в поширенні яких експерти ЄС звинувачують прокремлівські сили».

  Щотижня Європейська служба зовнішніх зв'язків (EEAS) випускає Disinformation Review (огляд сфабрикованих новин), в якому повідомляє про нові виявлені випадки дезінформації. Група з 11 експертів EEAS займається пошуком сфабрикованих пропагандистських повідомлень з Москви вже півтора року. «Брюссельські експерти в галузі стратегічних комунікацій створили мережу для відстеження неправдивої інформації, що систематично з'являється. В мережу входять близько 400 журналістів, співробітників неурядових організацій та інші спостерігачі з 30 країн. Коли комусь із них новина здається сфабрикованою, вони б'ють на сполох або проводять власне розслідування», - йдеться у статті.

  «Експерти сходяться у думці - зашкалює кількість фейковий новин, покликаних поліпшити імідж російського керівництва на чолі з Володимиром Путіним. Це не завжди маніпулювання фактами - нерідко повідомлення мають на меті посіяти невпевненість, сумніви, підігріти міжрелігійні і міжетнічні чвари, внести розкол в ЄС, вбити кілок між НАТО і Євросоюзом», - пише автор.

  «Основною мішенню російської пропаганди нині стала канцлер Меркель, - пише на закінчення Der Tagesspiegel. - З'являлася навіть інформація про те, що Меркель заодно з ісламістськими терористами і робить з ними селфі. EEAS співпрацює зі спецслужбами ФРН. Експерти впевнені, що в ході кампанії з виборів в Бундестаг (восени 2017 року) зловмисна дезінформація буде відігравати велику роль».

  Як повідомлялося, Росія вже розпочала безпрецедентну інформаційну кампанію перед виборами до німецького Бундестагу в 2017 році. Одна з її рис – цілеспрямовані атаки на людей, які виступають проти агресії Росії, зокрема на Ангелу Меркель. Експерти стверджують, що, зокрема, буде запущено фейкові новини, для того щоб облити її брудом у сфері особистого життя. Головне завдання – представити Меркель в образі розпалювальниці війни і політика, який просуває не німецькі, а американські інтереси.

  Раніше Європарламент ухвалив резолюцію щодо протидії російським ЗМІ. Резолюція має назву «Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін», її запропонувала польський депутат Ганна Фотига.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ