Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нобелівську премію з фізики присудили за «розкриття екзотичної матерії»

  • Розсилка
  <p>Троє науковців із США отримали Нобелівську премію з фізики у 2016 році &nbsp;</p> - Нобелівську премію з фізики присудили за «розкриття екзотичної матерії»

  Троє науковців із США отримали Нобелівську премію з фізики у 2016 році  

  Лауреатами Нобелівської премії з фізики стали троє науковців

  Нобелівську премію з фізики за «розкриття екзотичної матерії» присудили Девіду Таулесу, Данкану Гелдейну та Майклу Костерлітс. Про це повідомляє прес-служба Нобелівського комітету.
  «Вони використали передові математичні методи для вивчення незвичайних фаз або станів матерії, таких як надпровідники, суперрідини або тонкі магнітні плівки», – зазначено у повідомленні.

  Усі науковці народилися у Британії, проте наразі працюють у різних університетах США.

  Загалом з 1901 року було здійснено 109 нагороджень Нобелівською премією з фізики. З огляду на те, що іноді лауреатами премії ставала група вчених, загальна кількість лауреатів – 200 людей.

  З них лише двічі Нобелівський комітет присуджував премію жінці: Марії Кюрі в 1903 році і Марії Гепперт-Майер.

  Нагадаємо, 3 жовтня Нобелівську премію з медицини дали за вивчення «самопоїдання» клітин. Лауреатом у 2016 році став японець Йосінорі Осумі. Осумі протягом 20 років займався дослідженням розпаду всередині клітин. Йому вдалося виділити гени, які відповідають за аутофагію в дріжджах, і описати схожі процеси в клітинах інших організмів.
  Після цього різні дослідження показали, що аутофагія впливає на розвиток цілої низки захворювань: хвороби Паркінсона і Альцгеймера, діабету та ін.

  Розмір Нобелівської премії – 8 млн шведських крон. У 2016 році на премію в галузі фізіології і медицини претендували 273 вчених. Цю премію вручили в 107-й раз, перших лауреатів оголосили в 1901 році.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ