Перші українські лікарі отримали дозволи на роботу в Польщі за спрощеною процедурою (фото)

ринок праці
Перші українські лікарі отримали дозволи на роботу в Польщі за спрощеною процедурою (фото)
Лікарі можуть працювати в Польщі за спрощеними правилами максимум п'ять років
Фото: Урядовий портал Польщі

Дозволи на медичну практику в Польщі отримали двоє українців та троє білорусів

Міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський 21 січня вручив п’ятьом лікарям з України та Білорусі документи, що підтверджують право на лікарську практику, повідомляє пресслужба відомства.

«До цього часу лікарі поза межами Європейського Союзу, які хотіли працювати на польську систему охорони здоров'я, стикалися з різними адміністративними бар'єрами. Тому ми спростили діючу процедуру отримання права на здійснення професії. Наприкінці 2020 року було прийнято два законодавчі акти, які полегшили роботу лікарів та стоматологів за межами території держав-членів у Польщі, забезпечуючи при цьому якісне лікування  поляків», – розповів міністр Недзельський під час прес-конференції.

За його словами, це зменшує величезний дефіцит лікарів у Польщі.

Слід зазначити, що дозволи на лікарську практику за спрощеною процедурою є тимчасові.

«Лікарі можуть працювати в Польщі за спрощеними правилами максимум п'ять років. Після закінчення цього терміну, якщо вони не відповідають всім кваліфікаційним умовам, як це має місце у кожного лікаря, вони втрачають свою професійну кваліфікацію», – зазначив Адам Недзельський.

До 20 січня 2021 року до Міністерства охорони здоров’я Польщі було подано 46 заяв (переважно з Білорусі та України). З них 34 стосуються лікарів та 12 стоматологів. Станом на четвер було прийнято рішення по п’яти заявам, а інші ще аналізуються або доповнюються.

Лікарі, які отримали ліцензію на практику за спрощеною процедурою:

  • Дмитро Верига, уролог  (Україна)
  • Олена Гузь, педіатр (Україна)
  • Віктар Анікевич, анестезіолог  (Білорусь)
  • Алег Тафелюк, спеціаліста з внутрішніх хвороб (Білорусь)
  • Глеб Луханін, спеціаліста із загальної хірургії (Білорусь).

Нагадаємо, право на практику лікаря та стоматолога за спрощеною процедурою було запроваджено наприкінці 2020 року. Лікар, який отримав право на практику за спрощеною процедурою, в Польщі має статус лікаря без спеціалізації і прив’язаний до медустанови, яка бере його на роботу (як тільки розривається договір з роботодавцем, іноземного медика викреслюють з реєстру лікарів ).

Такі лікарі можуть займатися своєю професією в Польщі  лише в медичній установі, зазначеній у рішенні Міністра охорони здоров’я. Протягом першого року вони будуть надавати медичні послуги за своїм фахом під наглядом опікуна, який є лікарем зі спеціалізацією 2-го ступеня або має звання спеціаліста в даній галузі медицини.

Лікарі поза межами ЄС, які працевлаштувались за спрощеною процедурою, під час роботи зможуть  приступити до нострифікації диплому в одному з університетів Польщі або ж приступити до лікарського верифікаційного іспиту / стоматологічного іспиту в Центрі медичних іспитів в Лодзі (CEM). Слід зазначити, що після нострифікації диплому та складання Державного лікарського іспиту можна отримати ліцензію на практику лікаря або стоматолога на території Польщі.

Також наші лікарі після працевлаштування за спрощеною процедурою можуть пройти інтернатуру (staż podyplomowy) в Польщі або визнати інтернатуру, проведену за межами ЄС.

Під час підготовки закону про спрощене працевлаштування медиків, у Польщі сподівались, що до них з України приїдуть працювати дві тисячі лікарів і п’ять тисяч медсестер. Середня зарплата лікаря в Україні становить близько 9 тис. гривень. Наприкінці минулого року міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявляв, що медики повинні отримувати мінімум 23 тис. грн.

Нагадаємо, 21 січня Польща виявила у себе «британський» штам Covid-19.

Як повідомлялося, в Україні змінилась робота швидкої допомоги.


Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: