Порошенко підписав закон про нову назву УПЦ МП
За словами Порошенка, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде
Президент Петро Порошенко підписав закон щодо назви релігійної організації, що керується з держави-агресора, вказавши, що зміни до закону створюють кращі умови для реалізації права вільного вибору віросповідання для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати - до новоствореної Православної церкви України, чи то до церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.
«Президент Петро Порошенко підписав закон України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України», - повідомили в АП.
«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати... Чи то до новоствореної автокефальної Православної церкви України, чи то до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», — наголосив Глава держави, підписуючи закон.
Президент підкреслив: «Вибір легше робити, коли всі речі названо своїми іменами, коли є достатньо відомостей для того, щоб його добровільно ухвалити. Реалізація закону дасть громадянам усю повноту інформації».
За словами Порошенка, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде.
Раніше повідомлялося, що адепти Московської церкви терміново перейшли на українську мову.
Крім того Філарет розказав, яку роль зіграв Порошенко у становленні Помісної церкви.
Як відомо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор православних церков України. На ньому обрали очільника Помісної церкви, яким став митрополит Переяславський і Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній. 6 січня у Константинополі він отримає Томос.
Коментарі — 0