СБУ провела нараду щодо «списків Савченко»

  Інформація зі списків може загрожувати життю заручників
  У Службі безпеки України заявляють, що списки, оприлюднені депутатом Надією Савченко, є некоректними, а СБУ провела нараду у зв'язку з цими списками. Про це «Українській правді» повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт. На засіданні було проведено перевірку цих списків і співставлення їх з офіційними даними. Участь у засіданні також
  • 10 Сiчня, 17:42
  • Розсилка
  Надія Савченко в Раді
  Надія Савченко в Раді

  Інформація зі списків може загрожувати життю заручників

  У Службі безпеки України заявляють, що списки, оприлюднені депутатом Надією Савченко, є некоректними, а СБУ провела нараду у зв'язку з цими списками.

  Про це «Українській правді» повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт. На засіданні було проведено перевірку цих списків і співставлення їх з офіційними даними.

  Участь у засіданні також брав радник голови МВС Арсена Авакова.  На нараді йшлося також про те, як зменшити негативні наслідки публікації списків для процесу звільнення.

  Тандіт зазначив, що списки є некоректними. «У цьому списку є безвісти зниклі хлопці. Навіть загиблі. Крім того, є ті, кого вже звільнено», – сказав він.

  «Як публікація цих списків допоможе звільненню заручників?! Найефективніші переговори завжди проводились без публічності», – сказав Тандіт.

  Він стверджує, що інформація може загрожувати життю заручників. По-друге, рідні полонених можуть стати жертвами шахраїв, які можуть обіцяти інформацію чи допомогу у звільненні.

  Тандіт зазначив, що законодавство забороняє публікацію такої інформації. Він послався на закон про захист персональних даних і на закон про боротьбу з тероризмом.

  Тандіт також повідомив, що спілкувався з Надію Савченко напередодні і намагався її переконати не публікувати списки.

  Нагадаємо, 10 січня Надія Савченко оприлюднила списки полонених і зниклих безвісти на Донбасі, а також осіб, яких вимагають видати представники «Л/ДНР». Савченко наголосила, що опублікувала списки для того, щоб цих людей можна було знайти. Вона також зазначила, що обмін за формулою «всіх на всіх» має відбуватися у три етапи.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ