Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Соціологи очікують сюрпризи в другому турі президентських виборів

  • Розсилка
  Вибори в Україні - Соціологи очікують сюрпризи в другому турі президентських виборів
  Вибори в Україні

  Соціологи, зокрема, розповіли про показники так званого перетікання голосів

  Опублікувано свіжі результати соцопитувань щодо виборів президента України. За даними соцгрупи «Рейтинг», лідирують у президентських перегонах лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко (17,1%) і екс-міністр оборони Анатолій Гриценко (9,7%).

  Далі в переліку електоральних переваг українців щільно розташувався ряд політиків і багато несподіванок. Так, наприклад, чинний президент Петро Порошенко (7,8%) знаходиться нижче лідера РПЛ Олега Ляшка (8,1%) і коміка Володимира Зеленського (8,5%). Трохи менше президента набрав музикант Святослав Вакарчук (6,6%).

  Два лідери партії «За життя» Євген Мураєв і Вадим Рабінович розташувалися поруч, проте Мураєв обігнав Рабіновича (4,2% проти 3,7%).

  Цікавими є й показники так званого перетікання голосів. Виборці Анатолія Гриценка в більшості готові голосувати за Тимошенко, а сам Гриценко подобається симпатикам президента.

  А ось ті, хто вважає своїм кандидатом Зеленського і Вакарчука, не надто схильні віддавати симпатії комусь іншому, що, за словами соціологів, відображає дві тенденції: запит на нові обличчя і високе розчарування у всіх політиках, в першу чергу, серед молоді.

  Соціологи відзначають, що якщо глава фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко, який має сьогодні третє місце з 8,9%, не піде на вибори, його голоси перетечуть до Мураєва, збільшивши його показники.

  «Мова тут може йти про укладання певних домовленостей і дозволяє припустити, як зняття того чи іншого кандидата позначиться на ході виборчої кампанії», - вважає Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг».

  Так, згідно з дослідженням, антирейтинг продовжує очолювати Петро Порошенко: практично половина респондентів не проголосували б за нього ні в якому разі. За Юлію Тимошенко не проголосували б 28,5%, за екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка - 26,9%, за Олега Ляшка - 26,2%, за Юрія Бойко - 16,1%, за Вадима Рабіновича - 15, 6%.

  Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонам і типом поселення. Вибіркова сукупність 3200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,7%.

  Опитування проводилося 22 червня - 5 липня 2018 р. Аудиторія: населення України від 18 років і старше.

  Читайте також матеріал: Свіжа соціологія. Найвищий антирейтинг у Порошенка, Тимошенко і Яценюка

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ