Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Сучасне кріпацтво у Польщі: українці терплять жахливі умови праці, - експерт

  • Розсилка
  Українські працівники у Польщі - Сучасне кріпацтво у Польщі: українці терплять жахливі умови праці, - експерт
  Українські працівники у Польщі

  У Польщі діє законодавство, яке трохи нагадує рабовласництво

  Українці, які працюють у Польщі, дуже часто терплять жахливі умови праці, але не звільняються, оскільки кожен іноземний працівник там фактично прив’язаний до конкретного роботодавця. Про це розповіла в інтерв’ю «Главкому» лідер організації «Євромайдан Варшава» Наталія Панченко.

  Здебільшого українці, які телефонують на лінію «Євромайдану Варшава» та розповідають, що їхні права порушуються, нічого з цим не роблять. «Коли ж ми пропонуємо поскаржитись у відповідні органи, або змінити роботодавця, нам пояснюють, що не бажають скаржитися через страх втратити роботу і неможливості за місяць знайти нову. Таким чином, українці мають терпіти погане ставлення до себе, яке б в інших обставинах і умовах не терпіли б», - пояснила Панченко.  За словами лідера організації «Євромайдан Варшава», наші співвітчизники не мають вибору.

  «Наразі у Польщі діє законодавство, яке, на жаль, у XXI столітті трохи нагадує рабовласництво, оскільки кожен іноземний працівник фактично прив’язаний до конкретного роботодавця», - додала Панченко.

  Нагадаємо, міжнародна компанія Lindab, що має виробничі потужності під Варшавою, зобов’язала співробітників-українців носити одяг у кольорах національного прапору, через що зіткнулася із звинуваченнями в дискримінації. Скарг з боку працівників українського походження не надходило. 

  Польський омбудсмен звернеться до інспекції праці для проведення перевірок на заводі Lindab під Варшавою, оскільки вимоги до українців «можуть мати дискримінаційний характер»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ