Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Варшаві націоналісти пройшлися маршем на день незалежності

  • Розсилка
  Марш у Варшаві - У Варшаві націоналісти пройшлися маршем на день незалежності
  Марш у Варшаві
  Фото: «Укрінформ»

  Учасники заходу скандують різні гасла, зокрема: «Раз серпом, раз молотом червону голоту»

  Марш незалежності у Варшаві проходить досить мирно і наразі добігає кінця. Про це повідомляє «Укрінформ» з Варшави.

  Учасники заходу скандують різні гасла, зокрема: «Раз серпом, раз молотом червону голоту», «Героям честь і хвала», «Не червона, не світська, а лише польська католицька».

  Поліції на марші не видно, безпеку забезпечує охорона маршу. Над учасниками продовжують літати військові гелікоптери.

  Під час маршу поки не було ексцесів, хоча серед учасників є й нетверезі особи. В марші також беруть участь сім'ї з маленькими дітьми.  Нагадаємо, щорічний «Марш незалежності», який організовують польські націоналісти 11 листопада, цього року відбувається під гаслом «Ми хочемо Бога». Cеред його організаторів є організації Національний рух, Всепольська молодь, Національно-радикальний табір та інші. Очікується, що в цьогорічному марші візьмуть також націоналісти з багатьох країн Європи. Організатори маршу розраховують, що в цьому році в ньому можуть взяти участь до 50 тисяч осіб з ультраправими поглядами.

  У попередні роки під час «Маршів незалежності» практично щороку траплялися різного року провокації, зокрема сутички учасників маршу з поліцією та противниками маніфестації. Торік один із учасників маршу з проросійськими поглядами спалив український прапор. Як згодом з'ясувалося, це був не український прапор, а прапор Руху автономії Сілезії, який ця особа помилково сплутала з українським стягом.

  Як повідомлялося, 8 листопада глава Української держави Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітетупрезидентів України і Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами.

  Нагадаємо, глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковький заявив, що Київ «використовує» Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.

  Глава польської дипломатії зауважив, що «кісткою незгоди» у двосторонніх відносинах є історія, «до певної міри» освіта, а також повернення польській громаді в Україні церковного майна – костелів та парафіяльних будинків.

  Ващиковський підкреслив, що після візиту до Львова він хоче зустрітися з президентом РП Анджеєм Дудою, але «не має для президента оптимістичних новин».

  Глава польської дипломатії зазначив, що рішення про те, чи їхати в Україну в середині грудня, Дуда має прийняти самостійно, «але ситуація є досить складною».

  Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда заявив, що люди, які відверто проголошують націоналістичні і антипольські погляди, не повинні займати важливих посад в українській політиці

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ