Україна і Польща обговорять освітній закон наприкінці жовтня

  Гриневич подякувала Польщі за толерантне та виважене ставлення до мовної статті освітнього закону
  Приблизно 26 жовтня у Львові має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, посольства Польщі та МОН України щодо імплементації мовної статті закону «Про освіту». Про це домовились міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, повідомляє сайт МОН.
  • 9 Жовтня, 20:47
  • Розсилка
  Ян Пєкло (2 ліворуч) та Лілія Гриневич (посередині) під час зустрічі у Львові 
  Ян Пєкло (2 ліворуч) та Лілія Гриневич (посередині) під час зустрічі у Львові 

  Гриневич подякувала Польщі за толерантне та виважене ставлення до мовної статті освітнього закону

  Приблизно 26 жовтня у Львові має відбутися круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, посольства Польщі та МОН України щодо імплементації мовної статті закону «Про освіту».

  Про це домовились міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, повідомляє сайт МОН.

  «Наша пропозиція така. Ми працюватимемо з усіма нашими національними меншинами та всіма посольствами так, що можливість обговорити імплементацію Закону отримають не тільки ті меншини та країни, що вдаються до гучних заяв, а кожна – залежно від умов, у яких перебуває меншина, та її освітніх потреб», - зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

  Вона подякувала Польщі за толерантне та виважене ставлення до мовної статті освітнього закону.

  «Ми пропонуємо організувати круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, представників Посольства та МОН. Гадаю, це буде корисно для того, щоб усі отримали відповіді на свої запитання та проговорили приблизний план дій», – зазначила Гриневич.

  Посол Польщі Ян Пєкло подякував Гриневич за пропозицію та підтримав її.

  «Це буде приклад того, що між нами є та продовжується співпраця, що ми спільно вирішуємо проблеми на користь для кожної сторонни», – зауважив посол Польщі.

  Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

  У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ