Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Українські банки за півроку збільшили прибуток майже у чотири рази

  • Розсилка
  Українські банки за півроку збільшили прибуток майже у чотири рази

  Більшість прибутків банківської системи сформував Приватбанк

  Впродовж першого півріччя 2019 року банки в Україні отримали 31 млрд грн чистого прибутку - це у 3,7 раза більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

  Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

  Згідно з повідомленням, у першому півріччі 2019 року платоспроможні банки отримали 31 млрд грн чистого прибутку. За аналогічний період минулого року банківська система отримала чистий прибуток у розмірі 8,3 млрд грн.

  «Загалом доходи банків за шість місяців поточного року зросли на 31% до 121 млрд грн, витрати – на 7% до 90 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

  Більшість прибутків банківської системи сформував Приватбанк, який один отримав 18,3 млрд грн  прибутку. Іноземні банки отримали 9 млрд грн прибутку.

  «Суттєве зростання прибутковості банківської системи у I півріччі 2019 року стало можливим завдяки зростанню чистих процентного та комісійного доходів банків на 20%  до 39,3 млрд грн та 17% до 20,8 млрд грн відповідно», - заявили в НБУ.

  Також у Нацбанку зазначили, що прибутковість банківського сектору зросла завдяки збільшенню кредитування населення України. Такі кредити, як правило, мають багато комісійних платежів, а різниця між відсотками за кредитами та відсотками за депозитами є вищою, ніж у підприємств.

  Крім того, у першому півріччі 2019 року НБУ зафіксував зменшення кількості збиткових банків - їх було 10, хоча за підсумками 2018 року таких банків було 14.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ