Віце-президент ЄК Шефчович прокоментував газові переговори України і РФ

Віце-президент ЄК Шефчович прокоментував газові переговори України і РФ
Марош Шефчович

Шефчович заявив, що тристоронній процес є найефективнішою платформою для пошуку вирішення газових питань

Віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович заявив, що стабільна співпраця Росії і України в галузі енергетики є вкрай важливою для Євросоюзу.

Про це йдеться в заяві заступника голови ЄК, оприлюдненій на сайті Європейської комісії.

«Конструктивна та стабільна співпраця між Росією та Україною у сфері енергетики має першочергове значення як для обох країн, так і для Європейського союзу. Необхідність довгострокового транзиту російського газу через Україну в ЄС надійним, комерційно життєздатним шляхом є невід’ємною частиною цього», – йдеться в заяві.

За його словами, сторони представлені на переговорах представниками як від урядів, так і від комерційних організацій.

«Наша мета – узгодити наш довгостроковий порядок денний, а також методику нашої роботи. Переговори, які на нас очікують, складні, і тому потребують цілковитої уваги і конструктивної участі. Як було доведено в минулому, тристоронній процес є найефективнішою платформою для пошуку вирішення газових питань, важливих для зацікавлених сторін, транзиту газу через Україну після 2019 року», – зазначив Шефчович.

Нагадаємо, газові переговори України і Росії відбудуться 17 липня.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво. Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Раніше ЗМІ повідомляли, що США готують санкції проти компаній-учасниць «Північного потоку-2».

Читайте також статтю: «Північний потік-2». У Києві вперто не хочуть вірити у те, що може статися 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: