Зеленський зареєстрував новий проєкт закону про допомогу бізнесу
Документ переданий на розгляд керівництва Верховної Ради і визначений як невідкладний
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради новий проєкт закону про підтримку підприємців під час дії жорсткого карантину.
Відповідний законопроєкт №5300 зареєстрований 24 березня на сайті парламенту.
Законопроєктом передбачено надання допомоги застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, зареєстрованих у регіонах, в яких встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, за рахунок коштів державного бюджету у розмірі 8 тис. грн та за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі, визначеному рішенням органів місцевого самоврядування.
Даний проєкт закону визначений як невідкладний. Документ переданий на розгляд керівництва Верховної Ради.
Раніше Зеленський заявив, що місцева влада має допомогти бізнесу з «червоних» зон. За його словами, додатково до запропонованих за рахунок місцевих бюджетів виплат громадянам та бізнесу, які постраждали через локдаун, центральна влада додасть 100%. Таким чином, сума підтримки людей і бізнесу збільшиться вдвічі.
В Офісі президента запропонували виплатити малому і середньому бізнесу по 8 тис. грн, як компенсацію за «червону» зону додатково до запропонованих виплат з місцевих бюджетів.
Кабмін планує поновити виплати підприємцям з «червоних» зон, які постраждали через запровадження жорсткого карантину.
Нагадаємо, з 20 березня Київ запровадив суворий карантин, а з вівторка столиця офіційно потрапила в «червону» зону, в якій зокрема заборонена робота транспорту.
Також заборонена діяльність кафе, ресторанів, ТРЦ, кінотеатрів, непродовольчих ринків, проведення масових заходів і відвідування освітніх установ.
На сьогодні у «червоній» зоні знаходяться Київ і 8 областей – Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Одеська, Сумська, Львівська та Київська області.
Торік в Україні запровадили три програми виплат бізнесу, який постраждав через локдауни, однією з яких стали одноразові виплати по 8 тис. грн найманим працівникам і ФОПам окремих видів діяльності.
Коментарі — 0