21 січня 2020 року з 11:00 до 12:00 у прес-центрі ІА «Главком» (м. Київ, вул. Шовковична 8/20) відбудеться пресконференція на тему: « Чорноморська безпека 2020: хаотизація продовжується» Буде також презентовано черговий номер 4 (36) часопису «Чорноморська безпека».
Запрошені гості Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»; Віталій Мартинюк, виконавчий директор; Борис Бабін, (очікується) представник Президента України в АР Крим (2017–2018); Андрій Клименко, (очікується) керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, координатор Морської експертної платформи.
Учасники пресконференції представлять результати моніторингу безпекової ситуації у Чорноморсько-Азовському регіоні, який здійснюється в рамках проекту «Сприяння безпеці у Чорноморському регіоні шляхом більшої залученості неурядових гравців» за підтримки Чорноморського Трастового Фонду, проекту Німецького фонду Маршалла США.
У грудні 2019 року Путін заявив, що «…в ході створення Радянського Союзу споконвічно російські території, які до України взагалі ніколи не мали ніякого стосунку (все Причорномор’я), були передані Україні…» . Отже, Кремль підготував рестарт проєкту «Новоросія», який зазнав краху у 2014-му, а головним об’єктом російської агресії у Чорноморському регіоні залишається Україна. Одночасно, Росія «працює» з іншими країнами регіону, перш за все, Молдовою і Грузією, створюючи там стан керованого хаосу для повернення їх в орбіту російського впливу.
Росія продовжує дії, спрямовані на обмеження (блокування) можливостей України в Чорному морі. В умовах відсутності «азовських санкцій» Заходу, Росія продовжувала блокувати Азовське море - середня тривалість штучного утримування суден перед Керченською протокою залишається в 2-4 рази вищою за нормальний рівень, та під приводом навчань створювала нові зони обмеженого доступу, в тому числі й у виключній морській економічній зоні України, Болгарії і Румунії.
Росія намагається «легалізувати» окупацію та анексію Криму, у тому числі й шляхом забезпечення участі колаборантів з півострова в міжнародних заходах у складі російських делегацій. Одночасно, Крим перетворюється на військову базу РФ, яка забезпечує її агресію не тільки в Чорноморському регіоні, але й на Кавказі, Близькому Сході та у Середземномор’ї. Ситуація з безпекою в Чорноморському регіоні і надалі великою мірою залежатиме від: процесів всередині Росії та її агресивної політики; зміцнення стійкості України; взаємодії глобальних центрів сили - США, ЄС і Китаю; характеру співпраці чорноморських країн; розвитку російсько-турецьких відносин, зокрема, в контексті Сирії і Лівії; загострення ситуації довкола Ірану.
Акредитація (044) 253 54 74