Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  12 причин дякувати Гройсману

  • Наталія Сокирчук
  • Розсилка
  12 причин дякувати Гройсману

  Прем’єр-міністр відзвітував про перші півроку своєї роботи. Згадав лише досягнення, про провали – анічичирк

  Сьогодні, 19 жовтня, засідання уряду розпочалося зі звіту прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Глава уряду підбив підсумки перших шести місяців роботи своєї команди.

  Звіт очікувано розпочався з дифірамбів… самому собі. Гройсман заявив, що його Кабмін більше, ніж будь-який інший, приділяє увагу розвитку економіки. «Ми більше, ніж будь-хто за весь час, приділяємо увагу цьому питанню», – запевнив наймолодший в історії країни прем’єр, зазначивши що розвиток національної економіки тепер дозволяє «інвестувати ресурси в суспільство, інфраструктуру, якість життя».

  1. За словами Гройсмана, зараз він бачить позитивні сигнали, що свідчать про зростання економіки, хоча люди поки що не відчули на собі цього. «Якщо говорити про статистику, у нас є зростання обсягів промвиробництва на 2%, збільшення індексу будівельної продукції на 11,9%. Окрім цього, інфляція становить усього 6,4% порівняно із 44% у минулому році. Номінальна середня зарплата зросла на 22% і сьогодні дорівнює 4944 грн», – сипав аргументами Володимир Борисович.
  2. Друге, чим похизувався глава уряду, – це прозоре залучення нових людей до роботи у владі. «Можна сидіти перед телевізором і говорити, що все погано, а можна брати участь у творенні України», – натякнув Гройсман на тих, хто критикує владу замість того, щоб до неї долучитися. За його даними, вже оголошено конкурси на 52 найвищі посади. «Ми ухвалили новий закон про державну службу. З 1 травня він набув чинності. Ми не відмовилися від його впровадження. Це абсолютно позитивне перезавантаження держслужби на професійних засадах…» – запевнив глава Кабміну.
  3. Третє, чим похвалився прем’єр, – активне втілення електронного урядування. «Cлід зазначити, що ми в рейтингу ООН з е-government просунулися на 25 позицій. Чи це достатньо? Ні. Я вважаю, що максимально все те, що можливо, ми маємо впровадити в електронні сервіси. Мінімізувати контакт громадян України щодо отримання тих чи інших послуг із чиновниками», – сказав прем’єр. Крім того, від відзначив запровадження автоматизованого обміну між державними реєстрами та базами даних.


  4. Далі Гройсман довго й із задоволенням розповідав про свої досягнення щодо децентралізації влади. «Ми маємо наразі 184 об’єднання територіальної громади, в яких проведено вибори», – звітував головний урядовець. «Уряд передає повноваження на місця: реєстрація будівництва, реєстрація нерухомості та бізнесу, в тому числі реєстрація місця проживання та інших послуг. Раніше ці послуги було узурповано центральною владою», – пояснював природу змін він.
  5. Макроекономічна стабілізація і забезпечення сталого економічного зростання – наступне, про що говорив глава уряду. Прем’єр не зміг змовчати про те, що «чи не вперше український уряд вчасно вніс в український парламент бюджет»: «Там є чіткі пріоритети, які дають можливість Україні в 2017 році розвиватись». Серед таких пріоритетів Гройсман назвав забезпечення безпеки і оборони, ремонт доріг, фінансування децентралізації, підтримку енергоефективності тощо.
  6. «Ми розпочали реформу митної служби», – вів далі глава уряду. «В цьому році створили сервіс єдиного вікна, де можливо обслуговувати бізнес, не ходячи по кожній структурі окремо – митна служба спільно з іншими суміжними службами має надати весь комплекс послуг. Ми впровадили для контролю і моніторингу митні сотні, які сьогодні працюють по всій Україні. Ми змінили підходи щодо визначення митної вартості. Ми створили міжрегіональну митницю, яка дає можливість робити несподівані ротації тих чи інших посадових осіб митниці», – перерахував він. Результатом такого підходу Гройсман назвав зростання доходів від української митниці у першому півріччі поточного року на 8,5 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

  Не став замовчувати прем’єр і досягнення, які… не відбулися, а лише плануються. «Ми маємо на меті покращити систему адміністрування податків… Внаслідок чотиримісячної роботи з бізнесом було внесено пропозиції в Раду до Податкового кодексу», аби контролюючі органи не змогли тиснути на бізнес. «Ми налагодили зв'язок з міжнародним бізнесом», – сказав він.

  7. Початок «забезпечення якісним управлінням державними підприємствами» – ще одна «заслуга» Гройсмана. Йдеться про призначення нового менеджменту в «Укрзалізниці». Прем’єр зазначив, що «менеджмент прийшов достатньо сучасний і професійний».

  8. Відомо, що нинішній уряд пишається і запровадженням електронної системи державних закупівель Prozorro – звісно, про неї Гройсман також не забув у своєму звіті, хоча вона працювала й за часів його попередника Яценюка. «Ми відкрили чесний ринок на участь у закупівлі держави», – наголосив глава уряду.
  9. Гройсман також назвав одним з успіхів свого уряду покращення якості українських доріг. «Нам вдалося в 2016-му за 3-4 місяці підняти з не дуже прийнятного стану систему українських доріг і ми почали масштабний капітальний ремонт і реконструкцію – в 22 областях понад 230 об'єктів сьогодні будується. Я думаю, українці відчувають, що ситуація починає змінюватися. Але цього недостатньо. Нам треба збільшувати інвестування в реконструкцію доріг, залучати різні фінансові інструменти», – обнадіював громадян прем’єр.

  10. Серед успіхів свого уряду Гройсман також назвав спрощення системи надання житлових субсидій. «Ми хочемо дуже адресно підтримати ті українські сім'ї, яким потрібна підтримка на оплату комунальних послуг. Решта, хто має великі прибутки, хто хоче використовувати газ, щоб підігрівати свої власні басейни, – немає питань: платите повноцінну ціну і плавайте на здоров'я. А кому треба підтримка – держава її надасть, це буде соціально справедливо», – запевнив лава уряду.

  Гройсман також нагадав, що комунальні послуги надаватимуть і в розстрочку, а не в кредит, тобто ніякий відсоток не буде нараховуватися. «Ми приймемо з вами рішення… Якщо хто не розуміє з українських політиканів, нехай скине свій е-мейл, я їм скину пояснення слова «розстрочка». Якщо людині важко платити щомісяця повний платіж, то у людини є право без відсотків взяти і заплатити в розстрочку протягом 12 місяців», – пояснював Гройсман обіцяну новацію.

  11. Прем’єр також зауважив, що уряд забезпечив громадян необхідними ліками та вакцинами. «Хочу наголосити, що на сьогодні ми забезпечили поставку 90% ліків, які ми закуповували, в тому числі вакцин. Ви знаєте, яка була катастрофічна ситуація з цим. Сьогодні ситуація виправляється, і наше завдання, щоб у 2017 році не допустити проблем, які були в 2016 році», – заявив він.

  12. Останнє з досягнень, названих прем’єром, – сприяння у питанні боротьби з корупцією. «Ми створили всі умови для роботи Нацагентства із запобігання корупції. Приміщення є, кошти є – працюйте», – дав настанову Гройсман. Він також додав, що його електронну декларацію буде оприлюднено вже днями. Глава уряду порівняв заповнення електронної декларації чиновниками зі стрибком із парашутом. «Треба пройти це. Я думаю, це для декого як стрибнути з парашутом. Очі закрив – вистрибнув. Один раз це треба зробити. І все стане на свої місця. Не бійтеся…» – додав голова уряду.

  Як відомо, уряд Володимира Гройсмана було створено у квітні 2016 року. 14 квітня Верховна Рада проголосувала за кандидатуру Гройсмана на пост прем'єр-міністра. «За» висловилося 257 народних депутатів. Того ж дня Гройсманом було внесено склад Кабінету міністрів, який затвердили 239 голосами. Проект постанови про призначення Кабінету міністрів України було затверджено без кандидатури на посаду міністра охорони здоров'я, оскільки не було згоди щодо особи міністра.

  Наталія Сокирчук, «Главком»

  Фото прес-служби Кабінету міністрів України

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ