Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Орест Муц: До штабу Партії регіонів у Тернополі вже стоїть черга

  • Святослав Хоменко, «Главком»
  • Розсилка
  Орест Муц: До штабу Партії регіонів у Тернополі вже стоїть черга

  Голова тернопільського штабу Януковича – про «найкращого Президента Віктора Федоровича»

  Про феномен Партії регіонів на Тернопільщині вперше заговорили навесні минулого року, коли на скандальних дострокових виборах до місцевої облради «біло-сині» зайняли почесне третє місце з результатом у майже 10% голосів. Не розчарувала Віктора Януковича Тернопільщина і в першому турі президентських виборів: 9,82% голосів, набраних ним тут – це значно більше, ніж у інших галицьких областях.

  У інтерв’ю «Главкому» голова Тернопільської обласної організації Партії регіонів Орест Муц розповів про секрет успіху Януковича на Тернопіллі, перспективи «регіоналів» на травневих місцевих виборах та власні післявиборчі плани.

  Як ви оцінюєте результат, показаний Віктором Януковичем у вашій області?

  Основний меседж, який зараз працює в Тернопільській області і який використовує Тернопільська обласна організація Партії регіонів, звучить так: Переможна хода нашого шановного Президента Віктора Федоровича Януковича, – бо ніхто не сумнівається, що він виграє, – почалася з Тернопільщини 15 березня 2009 року (дата дострокових виборів до Тернопільської обласної ради – Ред.). Зараз ця переможна хода продовжується.

  Якщо хтось сумнівався, що на цих виборах Тернопільщина зможе повторити досягнений тоді результат, то у першому турі ми його не тільки повторили, а й збільшили майже у півтора рази. На виборах до облради за нас проголосували 43 тисячі виборців, а зараз – майже 64.

  Зараз ми всі налаштовані на перемогу. Я не хочу наврочити, але думаю, що у другому турі Тернопільська область здивує всіх. Бо зараз у нас тут немає друзів, є тільки ми і вони…

  Але кажуть, що на вашу користь в області гратиме губернатор Юрій Чижмарь. Партія «Єдиний центр», до якої він близький, начебто ухвалила закрите рішення працювати у другому турі на Януковича…

  Про позицію «Єдиного центру» хай вам розповість «Єдиний центр». А я особисто налаштований на роботу, сподіваюся тільки на свою команду і вірю тільки в свою команду.

  Чи важко вам було агітувати на Тернопільщині за кандидата, який у своїх програмних засадах, скажімо так, стримано ставиться до УПА чи, наприклад, виступає за підвищення статусу російської мови в Україні?

  Вперше за 15 років ми маємо кандидата в Президенти, – і я стовідсотково впевнений, що він стане Президентом, – який дбає про нас, галичан, як батько про своїх дітей. А хороші діти повинні дбати про свого батька. Ми відповідаємо йому взаємністю.

  А щодо мови, то я взагалі вважаю, що Тернопільщина – це центр інтелекту, бо у нас кожен третій за кордоном і кожен третій поліглот – знає мінімум п’ять мов. І скажіть мені, хоч в одному інтерв’ю Віктор Федорович сказав, що тернополяни будуть розмовляти не мовою дідів-прадідів, а якоюсь іншою мовою?

  Він, по-моєму, в Тернопіль взагалі під час кампанії не приїжджав…

  Він приїжджав, просто влада тут настільки слабенька, що не змогли навіть прийняти майбутнього Президента, бо аеропорт не працював. А якби Віктор Федорович приїхав, то у нас в області його результат потроївся б, я в цьому впевнений!

  Політолог Олексій Голобуцький нещодавно сказав, що не виключає варіанту, за якого 16 областей України можуть не визнати перемогу Януковича – тобто може повторитися ситуація 2004 року. Теоретично серед цих областей може виявитися і ваша. Як ви оцінюєте ймовірність реалізації такого сценарію на Тернопільщині?

  Те, про що ви кажете, неможливо навіть теоретично. Ви самі побачите за результатами голосування 7 лютого, який зараз настрій у людей.

  Більше того, Блок Юлії Тимошенко навіть не представлений у Тернопільській обласній раді. У них взагалі немає союзників. Вони міняються місцями з Партією регіонів зразка 2004 року, стають чужими, «ізгоями», і це доведуть місцеві вибори у травні.

  Тобто таке, що Тернопільська обласна рада не визнає вибори, неможливо навіть теоретично.

  Як ви вважаєте, чому ваша область так виділяється на фоні інших галицьких областей? У вас якісь інші люди живуть, чи це там штаби недопрацьовують?

  Річ у тому, що Тернопільщина – це єдина область в Україні, де проживає 97% українців. І ці 97% хочуть бачити Віктора Федоровича своїм Президентом. Ну, не всі 97%, бо деякі просто ще не розуміють, то ми їм починаємо розтлумачувати на простому галицькому діалекті: кращого Президента, ніж наш Віктор Федорович, просто не існує в природі!

  Бо ми вже мали всіх – балакунів, починаючи від Кравчука, який зараз докотився до вуличного бариги, який ходить і агітує: мовляв, хто голосував на Тернопільщині за Віктора Федоровича – зрадники тощо. І то розказує колишній ідеолог Комуністичної партії, яка знищила мільйони галичан!

  Якщо дивитися у регіональному розрізі, то видно, що більше голосів ви набрали на півночі області – у Шумському, Кременецькому, Ланівецькому районах. Ви якось для себе це пояснюєте, чи то просто такий збіг?

  По-перше, там у нас просто дуже хороші, сильні, потужні керівники районних організацій. А по-друге, нас і в інших районах підтримали непогано. Ви ж бачите, у нас немає жодного району, який показав би менший результат, ніж 7%.

  Я впевнений, що за підсумками травневих виборів до місцевих органів влади ми не тільки будемо представленими у всіх місцевих радах – у кожному населеному пункті, а ще й у кожній місцевій раді формуватимемо більшість або входитимемо до більшості.

  У нас є інформація про те, що УМВС у вашій області порушило кримінальну справу за фактом підкупу виборців у Шумському районі…

  Це неправда. Це просто наш міністр внутрішніх справ заявив по телебаченню, щоб налякати людей. Жодної кримінальної справи про фальшування виборів на сьогоднішній день нема і не може бути, тому що ми цим не займались.

  Інша справа, що ми силами членів нашої партії вже виставили на всіх дорогах пости, аби не дай Бог, після другого туру не емігрував наш начальник УВС Максимов, – то так воно і є.

  А як ви його збираєтесь затримувати?

  Своїми силами. Будемо витягувати з машини, викликати спецназ, а далі будемо розбиратись. А як ми можемо допустити, щоб найбільший «беспредельщик» області десь дременув зразу після другого туру? Ми його затримаємо! Це ж не Лозінський, що його впустили!

  Ми ж місцеві і всі стежки тут знаємо, а він приїжджий. Ми знаємо, де його чекати, коли його чекати. Тим більше, що він же не сам буде тікати, а з цілою сім’єю, а в нього тут є купа ціла. Ще й вас знайдемо, щоб він, лежачи на пузі з руками за спиною, давав інтерв’ю, чому він це робив.

  А вам під час цієї кампанії так сильно заважала міліція?

  Дуже сильно. Ви розумієте, це ж «беспредельщики». Я вам кажу як голова підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією в парламенті п’ятого скликання – ви собі просто не уявляєте, що тут робилося. Тому Віктор Федорович особисто обіцяв зайнятись цією ситуацією.

  Вам особисто обіцяв?

  На політраді нашої партії він особисто пообіцяв зайнятись цими «беспредельщиками», які ігнорують закон, просто плюють на нього.

  Я можу ці слова тлумачити як те, що після виборів Партія регіонів почне репресії?

  Ніхто ніколи не міг додуматись до того, щоб використати правоохоронні органи у виборчій кампанії будь-якого кандидата, будь-якої політичної сили. І якщо бандит у генеральських погонах, який просто топче людей, сидітиме в тюрмі, – це будуть репресії чи відновлення справедливості?

  Ще перед першим туром ви говорили, що чиновники на місцях здаються вам в полон пачками, і передбачали, що перед другим туром таких чиновників буде ще більше. Ваші прогнози зараз справджуються?

  До нашого штабу вже стоїть черга. Ми перебуваємо у приміщенні на четвертому поверсі, а черга до нас починається з першого.

  І як, приймаєте капітуляцію цих чиновників?

  Ми всім кажемо: кожна людина буде оцінена за вкладом в перемогу.

  Місцева преса прогнозує, що після цих виборів ви підете на підвищення. Мовляв, якщо Янукович стане Президентом, то ви станете головним претендентом на посаду Тернопільського губернатора, а дехто навіть каже, що ви можете переїхати в Київ – на посаду глави Міністерства надзвичайних ситуацій…

  Я – патріот свого краю, і залишуся у своєму краї, який я люблю і про який дбаю. І тут навіть зайве щось обговорювати. Річ у тому, що у нас на Тернопільщині – найкраща команда у західному регіоні. А якщо у нас найкраща команда, то як ви думаєте, доручить Віктор Федорович нашій команді формувати виконавчі структури обласної влади?

  Інша справа, що вони формуватимуться виключно на конкурсній основі – незалежно від партійності претендентів. І я теж братиму участь у конкурсі на посаду губернатора. Але ж я не сумніваюсь, що я найкращий (сміється).

  У вашій області проживає чимало виборців Віктора Ющенка і Арсенія Яценюка. Ви вважаєте цих людей своїм резервом на другий тур чи вам було б вигідніше, щоб вони не прийшли на вибори?

  Ми не зацікавлені у зриві виборів. Ми зацікавлені у тому, щоб явка у Тернопільській області була якнайбільшою і якнайбільше виборців проголосували за Віктора Федоровича.

  Чим більше проголосує – тим краще, тим переконливішою буде наша перемога на електоральній вотчині Тимошенко.

  А який результат ви будете вважати своєю перемогою? Адже, дивлячись на речі реально, ви навряд чи зможете обігнати Тимошенко за кількістю набраних голосів…

  Може, і не обженемо. Але якщо у другому турі у Тернопільській області Віктор Янукович і Юлія Тимошенко наберуть приблизно порівну голосів, то я вважатиму це перемогою.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ