Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Турчинова «пронесло»…

  • Ромко Малко, «Главком»
  • Розсилка
  Турчинова «пронесло»…

  Ходити на допити на своє колишнє місце роботи – не надто приємна справа.

  Ходити на допити на своє колишнє місце роботи – не надто приємна справа. Навіть в якості свідка. Не став у цьому винятком і Олександр Турчинов…

  Колишнього шефа СБУ і колишнього віце-прем’єра, а за сумісництвом вічного і незмінного соратника Юлі Тимошенко нині викликали на бесіду до будинку на Володимирській 33 не про життя-буття потеревенити, а дати свідчення. Звідти він вийшов сумний і спокійний. Не дивно. Чого радіти? Великої втіхи допити в СБУ зазвичай не провокують.

  Цілком можливо, що запрошували колишнього шефа його ж колишні підопічні. Така собі іронія долі. Втім, на щастя цього разу Турчинова, на відміну від деяких його колег по владі, таки пронесло. Йому пощастило в ході бесіди не перетворитися на підозрюваного і покинути сірий будинок все-таки в якості свідка. Чесно кажучи, було б дуже прикро, якби і його закрили. А саме такий сценарій пророкувало багато журналістів та експертів. Мовляв, посадять Турчинова – і Юля залишиться як без рук. На разі Юля з руками…

  Істерія довкола можливого арешту соратника Тимошенко триває вже давно. Подейкували, що це лишень питання часу. Сам Турчинов намагався зберігати спокій і ставився до чуток по-філософськи. Втім, розв’язка не забарилась. В понеділок, за твердженням оточення екс віце-прем’єра, якісь люди, скоріш за все співробітники органів, намагалися проникнути у його помешкання. Їм, щоправда, це не вдалося, але наступного дня Турчинов вирішив, що раз його так хочуть побачити – варто піти людям на зустріч. Він начебто зателефонував в СБУ і запропонував зустрітись. Слідчі зраділи і призначили побачення на ранок середи.

  Бесіда Турчинова з слідчими тривала кілька годин. Журналісти чомусь були переконані, що вона затягнеться надовго, але десь в половині дванадцятої екс-віце-прем’єр вийшов з будинку.

  Зі слів Олександра Валентиновича, питали його на стандартні теми. Про уряд, про «Нафтогаз» і про митницю. Поводилися досить чемно. Турчинов заперечував будь-які закиди про незаконність дій уряду, в якому він працював, і стверджував, що всі люди в уряді працювали виключно на інтереси української держави, а тому він не бачить причини тримати під арештом ані Діденка, ані Макаренка, ані інших. Це твердження він особливо просив внести в протокол.

  Про те, що буде далі, екс-віце-прем’єр не повідомив. Не знає. Що, в принципі, логічно. Каже, що втікати нікуди не збирається, бо вини за собою не чує. За кордон поїде лише у відрядження і обов’язково повернеться. Пересуватися по Україні буде, як сам того захоче, і, в разі потреби, готовий знову розповісти слідчим все, що їх буде цікавити.

  На прощання Турчинов подякував журналістам, сів в машину і поїхав, пообіцявши не припиняти боротьбу…

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ