Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Як булінг впливає на інтелект і здоров'я дітей-жертв

  • Богдан Петренко

   Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  • Розсилка
  Як булінг впливає на інтелект і здоров'я дітей-жертв

  Не закривайте очі на проблеми дитини

  Що трапляється з більшістю жертв цькування? Далеко не всі з них виростають убивцями, самогубцями чи відомими артистами. Значно більша частина стає просто нещасними людьми. Нездоровими та малоосвіченими.

  Через постійне цькування у школі перша реакція у дитини – це небажання відвідувати навчання. Тому, навіть якщо у дитини були здібності до предметів, через насилля ці здібності втрачаються. У дитини може навіть активізуватись блокада розумової діяльності – раптовий обрив думки. Таким чином, більшість жертв не досягають свого інтелектуального рівня, а навпаки можуть деградувати. Оскільки для них важливішими стають інші питання - виживання в умовах постійного насилля. Зрозуміло, що така дитина не хоче навчатись далі. Її мета «втекти» після 9 класу до якогось коледжу чи ПТУ. Хоча потенційно вона могла б отримати і вищу освіту.

  Майже половина – 48% дітей не розповідають про насилля нікому. Такий собі «кодекс честі», нав'язаний білякримінальними традиціями вуличного виховання (це ж стукацтво) і дитсадівсько-шкільним вихованням (ябедничати погано). Тобто, щонайменше половина жертв має «проковтнуті» негативні емоції. У результаті – розвиток психосоматичних захворювань.  Пережити стрес значно простіше, коли є з ким поділитись. Набагато важко постійно жити в стресі. Спробуйте протримати в піднятій руці пляшку з водою. Так хвилин десять проблем не виникатиме. А за пару годин? Так і організм тримає стреси: спочатку нічого не видно, але якщо не «поставити пляшку», тобто не відпустити негативні емоції, з'явиться не лише психологічний, а й фізичний біль. Тому жертвам більшою мірою властива хворобливість, ніж іншим дітям. Як реальна, так і уявна – для того, щоб не йти у школу, в якій цькують. Якщо ж постійно переконувати себе, що «я - хворий», то організм і сам почує такі сигнали.

  Крім того, для жертв властиві проблеми зі сном, що теж є наслідком постійного стресу.

  До речі, асоціальність жертви, відсутність бажання навчатись та негативні емоції ведуть до ще одного наслідку – створення для себе альтернативних світів. І це ще пощастить, якщо з такої дитини виросте письменник. У переважній більшості випадків, створення альтернативних світів відбувається за допомогою алкоголю та наркотиків.

  Тому можете і далі закривати очі на проблеми дитини. І сподіватись, що вона переросте.

  Джерело: Gazeta.ua

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Ярош
  Дмитро Ярош

  Народний депутат України

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Костянтин Боровой
  Костянтин Боровой

  Російський політик

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ