Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Резолюцію ООН щодо Криму: аналіз голосування

  • Ірина Геращенко

   Народний депутат України, віце-спікер

  • Розсилка
  Резолюцію ООН щодо Криму: аналіз голосування

  Деяким країнам СНД вистачило сміливості не голосувати - це вже крок вбік від Москви

  Аналіз голосувань за резолюції по Криму завжди дуже цікавий. Румунія - ЗА. Які б не були наші дискусії щодо певних чутливих тем( як закон про освіту), в ключових питаннях прав людини і поваги до територіальної цілісності та суверенітету країни ЄС завжди займають спільну позицію. 

  Проти, утрималися багато африканських і латиноамериканських країн , з якими ще з часів СРСР Москва має особливі стосунки - часто еліти цих країн закінчували вузи в РФ і ще з часів фінансової радянської допомоги країнам третього світу, за звичкою, дивляться в бік Кремля...  Через певні власні питання (наприклад, Тибет) деякі країни традиційно ніколи не голосують за резолюції , що стосуються прав людини. Вірніше, голосують проти. 

  А от з Білорусією і Казахстаном питання складніше- вони посилаються на союзний договір з РФ, який зобов'язує до спільної позиції в міжнародних організаціях. Але з Білорусією все ж пікантна ситуація - саме в Мінську відбуваються переговори по мирному врегулюванню ситуації і на Донбасі, країна претендує на статус нейтральної і певну миротворчу місію. Статус нейтральності, а не підігрування Кремлю, тоді має зберігатися на всіх майданчиках і під час всіх голосувань. Не втомлююся повторювати цю позицію, і вважаю такі голосування Білорусі - саме в контексті її претензій на миротворчу місію - некоректними. Деяким країнам СНД вистачило сміливості не голосувати, їх представники просто вийшли з зали - і це вже крок вбік від Москви, в правильному напрямку, до своєї справжньої незалежності.

  Джерело: блог Ірини Геращенко

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Єгор Соболєв
  Єгор Соболєв

  Народний депутат України

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ