рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Реформа середньої освіти: в українських школах почнуть закривати 10 та 11 класи

  • Ніна Кур'ята

   Журналістка

  • Розсилка
  Реформа середньої освіти: в українських школах почнуть закривати 10 та 11 класи

  Не встигли мами оговтатися від армії у 18 років (про яку потім пояснило МО, що це «добровільно»), аж тут реформа середньої освіти підоспіла

  Починаючи вже з цього навчального року, у дуууже значній частині шкіл закриваються 10-11 класи. Завдяки Доступу до правди, є відповіді районних управлінь освіти Києва (у кожному районі - свої уявлення, як ці відповіді писати та навіть як відмінювати ім'я того, хто подавав запит, що свідчить про високу якість освіти працівників управлінь освіти - наприклад, в одному написано «шановний пане ВіталіЄ»).

  У моєму районі я нарахувала, що з 45 шкіл І-ІІІ ступенів залишиться на такому самому рівні 21 школа, а у 24 школах вже з 2020/21 навчального року припинять набирати 10-11 класи. Ще є три спецінтернати, але на те вони і «спец», щоб підходити окремим категоріям, а не всім. І одна вечірня школа (не думаю, що це - рівноцінний спосіб отримання знань в старших класах, якщо дійсно хочеш кудись вступати, тому лишу це окремо).

  Тобто тепер закінчити 11 клас стане завданням, доступним лише 50% учнів. Добре, якщо дитина вчиться в гімназії від початку - але тоді гімназія може підняти «планку» проходження до 10 класу, щоб звільнити місце іншим охочим. А якщо дитина просто ходить в школу за місцем проживання (про що так піклувалися попередні чиновники Міносвіти, маючи на меті взагалі скасувати спецшколи як такі і лишити територіальний принцип)? Потім вона має штурмувати якусь іншу школу, доводячи, що вона «не верблюд», і виборювати це місце в великому конкурсі? Адже гімназії і так заповнені на 100%, і там навряд чи буде можливість відкрити ще 2-3-4 додаткових випускних класи.

  Зізнаюся, я це побачила випадково - на форумі. На сайті міністерства все розмальовано дуже красиво - і про садочок, і про НУШ, і про ... професійну освіту, і потім - про вищу освіту і науку. А от про закінчену середню освіту я так нічого і не знайшла. В розділі «НУШ» написано про «базовий стандарт» (5-9 класи), а де ж 10-11? А після них одразу іде «Професійна освіта».

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Цибулько
  Володимир Цибулько

  Український письменник

  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Публіцист, політолог

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ