Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Технократичний уряд нічого не змінить

  • Олег Рибачук

   Громадський діяч

  • Розсилка
  Технократичний уряд нічого не змінить

  Я високо ціную заяву Наталії Яресько про те, що вона готова очолити уряд і вимагає гарантій парламенту, що він буде підтримувати урядові ініціативи.

  Я високо ціную заяву Наталії Яресько про те, що вона готова очолити уряд і вимагає гарантій парламенту, що він буде підтримувати урядові ініціативи. Правда, він цього не робитиме, бо абсолютно не збирається розкаюватися.

  Політичну кризу в Україні не можна вирішити створенням технократичного уряду. Основа нашої кризи – нереформоване урядування і система. Технократи не зможуть такою системою управляти, бо політика робиться не лише в уряді. У нас парламентсько-президентська республіка, відповідно має бути підтримка народних депутатів. Як вони це роблять - ми бачимо. Тому технократичний уряд просто не зможе нічого вдіяти. Про нього можна говорити, як про бажану ціль, але це точно не може бути відповіддю на вирішення кризи. Це може трохи відкласти її в часі, бо, наприклад, вже так гостро не стоятиме питання про парламентські вибори.

  Нереформована система має конфлікти із різними гілками влади, з інститутом президентства, із незрозумілими характеристиками судової влади. І технократичний уряд не дає відповіді на всі ці виклики.

  З чого почалися зміни у країнах, які вийшли із соціалістичного табору? З інституційних змін і глобальної трансформації. У них же теж були свої компартії, своя система, але вони очистили владу від колишніх агентів впливу. А саме під дуже пильним оком Європейського Союзу запровадили органи по боротьбі з корупцією, незалежними від політики і незалежну судову систему.

  У нас про таке можна тільки мріяти. Навіть попри те, що нова влада зобов’язалася зробити чимало речей, подивіться із якими потугами йдуть зміни, які зачіпають систему. От електронне декларування, наприклад, функціонування антикорупційних структур, ситуація навколо Генеральної прокуратури… Подивіться, що відбувається із суддями. Вони ж відстоюють собі подібних. Суддівська система залишається нереформованою і залежною від нинішньої влади. Це жодним чином не наближає нас до верховенства влади.

  Має бути чітка вимога, що кожен закон не може прийматися, якщо не передбачатиме чітку відповідальність за його порушення. За порушення закону має бути відповідальність. А зараз, а) в законі такого нема, б) структури, які здійснюють нагляд – залежні від тих, за ким мають наглядати. Якщо ці базові речі не змінити, то при будь-якому технократичному уряді все одно будуть "смотрящі". Думаєте, що всі ці корупціонери скажуть: "пробачте нам, ми більше ніколи, ні ногою, виходимо з тіні і платимо податки". Такого ж не буде.

  Але з часом ми все одно змінимо систему, бо іншого шляху у нас нема. Інші шляхи будуть лише відтворювати нам кризи.

  Источник: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Павло Казарін
  Павло Казарін

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ