Олександр Бригинець Народний депутат України (Блок Петра Порошенка)

Хто руйнує Київську фортецю?

Київську фортецю хочуть забудувати транспортною розв’язкою, зрізавши частину схилу Лисої гори.

Київську фортецю хочуть забудувати транспортною розв’язкою, зрізавши частину схилу Лисої гори.

На території Київської фортеці хочуть побудувати транспортну розв’язку. Відповідно до протокольного доручення прем’єр-міністра Миколи Азарова та розпорядження КМДА Київська фортеця має надати для реконструкції транспортної розв’язки близько 1 га землі.

Про це в комісію Київради з питань культури та тур

изму повідомив колектив Історико-архітектурної пам’ятки-музею «Київська фортеця».

До колективу музею надійшло звернення КП «Дирекція шляхо-транспортних споруд м. Києва» з проханням надати згоду на відведення частини земельної ділянки, що належить музею, для реконструкції транспортного вузла на правобережних підходах до Південного мосту зі з’їздами з вул. Саперно-Слобідської на Столичне шосе. Будівництво проходитиме біля підніжжя Лисої гори (там знаходиться пам’ятка військово-оборонної архітектури Лисогірський форт), частину якої "зріжуть" заради встановлення підпори. Комунальне підприємство мотивує своє клопотання щодо надання земельної ділянки відсутністю альтернативної землі для реконструкції транспортного вузла.

Безумовно, ця розв’язка є однією з найбезглуздіших, найзаплутаніших і найнезручніших в світі і вимагає кардинальної реконструкції, оскільки будувалася без усвідомлення архітекторами, що саме і коли тут побудують. Але на мій погляд, патріоту та освіченій людині не спало б на думку проектувати розв’язку так, щоб заради її зведення треба було жертвувати частиною заповідної землі. На жаль, для нинішньої влади ця територія є всього невеликим шматком землі, яку можна забудувати. Музейники ж та експерти сивіють від таких звісток влади.

Я направив звернення до в.о. прем’єр-міністра М. Азарова, в якому вимагаю відмовитися від ідеї використання землі Київської фортеці для реконструкції транспортного вузла на правобережних підходах до Південного мосту.

Зазвичай будівництво таких транспортних розв’язок, руйнувало історичне середовище міста: будівництво мосту Кірпи, коли за словами церковників під загрозою сповзання зі схилу опинилася одна з церков Видубицького монастиря. Нещодавно через будівництво транспортної розв’язки на Поштовій площі під загрозою опинився Поштовий будинок та музейні експонати, які знаходились в ньому. Крім цього на тій же площі були демонтовані пам’ятники загиблим морякам Дніпровської флотилії та «Першому київському трамваю». Тепер загроза нависла над музеєм Київська фортеця.

Колектив музею стурбований планами влади не безпідставно, адже якщо врахувати те, як нинішня влада будує транспортні об’єкти, то стає страшно. Там, де влада обіцяє грандіозний новий об’єкт, під загрозою знищення опиняються безліч існуючих історичних та культурних об’єктів.

Земельна ділянка за адресою: вул. Саперна-Слобідська, 78 надана у постійне користування музею «Київська фортеця». Територія зазначеної земельної ділянки має заповідний статус і на неї поширюється Закон України «Про охорону культурної спадщини». За словами експертів та музейників, навіть мінімальне втручання в природні ландшафти пам’ятки негативно позначаться на стані її збереження.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: