«Мама корупції». Від чого Гройсман відволікає народ

  Про реформи, які не дуже видно з Києва
  До 2018 року кожен громадянин має укласти контракт із сімейним лікарем. Це має бути геній від медицини: йому доведеться замінити і гінеколога, і уролога, і кардіолога, і дерматолога… За це йому держава обіцяє аж 210 грн на рік на одного пацієнта. Уявіть собі звичайне українське село, тисячу жителів, серед яких 800 пенсіонерів з їхніми
  • Микола Підвезяний

   Головний редактор «Главкома»

  • 15 Лютого, 15:54
  • Розсилка
  Володимир Гройсман та Петро Порошенко
  Володимир Гройсман та Петро Порошенко

  Про реформи, які не дуже видно з Києва

  До 2018 року кожен громадянин має укласти контракт із сімейним лікарем. Це має бути геній від медицини: йому доведеться замінити і гінеколога, і уролога, і кардіолога, і дерматолога… За це йому держава обіцяє аж 210 грн на рік на одного пацієнта. Уявіть собі звичайне українське село, тисячу жителів, серед яких 800 пенсіонерів з їхніми болячками. І цього лікаря. Якому треба кабінет, обладнання, машина та бензин на термінові виклики.

  Тим часом районні лікарні закриватимуть. І це вже роблять в особливо цинічний спосіб: місцева громада має власноруч розігнати лікарів, закрити величезні майнові комплекси і відправити мешканців району лікуватись кудись подалі, інколи й за сто кілометрів. Як бонус у МОЗі обіцяють на місці районних стаціонарів облаштувати... хоспіси.

  Далі – освіта. Хто не в курсі, програма «Шкільний автобус» – найбільша наша «освітня» реформа. Спочатку позакривали малокомплектні школи. Може, й правильно! Але «Шкільному автобусу» далі ж треба кудись розвиватись. Тому тепер руки дійшли до більш-менш живих шкіл. З нового навчального року 75% шкіл у селах перетворяться на дев’ятирічки. Рішення про це вже доведено до педагогічних колективів.  Навчальні комбінати, де діти отримували права та навички виробничих професій, після 2016 року вже у минулому. 

  Що маємо у результаті? Прискорене звільнення територій. Тому на носі ще одна реформа – земельна

  Але про це трохи пізніше. 

  А поки ж ЗМІ цілодобово ялозять тему «як і кого обізвав Гройсман», і чи буде відповідати ображена сторона на ці випади

  Джерело: блог Миколи Підвезяного

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Роман Бочкала
  Роман Бочкала

  Журналіст

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ