Чим небезпечний єдиний кандидат, або Чому права Тимошенко
Декілька слів щодо позиції Юлії Тимошенко у відношенні так званого «єдиного кандидата»:...
Декілька слів щодо позиції Юлії Тимошенко у відношенні так званого «єдиного кандидата»:
1. Позиція ЮВ не обгрунтована можливістю її участі у виборах. ЮВ не вважає, що будь-хто ( в тому числі і вона) повинен бути єдиним кандидатом вже в першому турі.
2. Єдиний кандидат від опозиції ОДРАЗУ стане мішенню для влади.
3. Єдиний кандидат стане об»єктом найчорнішої, найцинічнішої пропагандистської атаки. Такі атаки перманентно відбуваються по відношенню до самої ЮВ. Влада вже розпочала такі атаки і на Арсенія Яценюка, і на Віталія Кличка, і на Олега Тягнибока. Єдиний кандидат в декілька разів спростить це завдання для влади.
4. Влада висуне десяток технічних кандидатів,
а єдиний кандидат буде знятий через суд після закінчення строків на реєстрацію ще перед першим туром. І це буде презентовано, як зняття лише «одного із багатьох опозиційних кандидатів». Цю технологію Янукович відкатав зараз на прикладі 94 округу на Київщині, коли за надуманими підставами зняли Романюка. Це ж очевидно.
5. Підстави для зняття «єдиного кандидата» , хтоб ним не був (для пояснення світу від Януковича) будуть знайдені. Щодо ЮВ - це ніби-то наявність непогашеної судимості, хоча стаття 103 Конституції України такого обмеження НЕ містить, щодо Віталія Кличка - це нібито не проживання в Україні впродовж 10 років (підготовка до цього вже ведеться), вигадають такі підстави і для Яценюка з Тягнибоком.З цією владою НЕ виключаємо і можливості фізичного знищення єдиного кандидата.
6. Зрозуміло, що єдиний кандидат буде висунутий лише від одної з ТРЬОХ парламентських опозиційних політичних партій, але частина виборців інших двох політичних партій не побачивши свого лідера (кандидата) в списку у першому турі може просто може не прийти на вибори. Очевидно, що команди Двох політичних партій із трьох, теж не будуть викладатись на виборах на 100%. В першому турі так точно.
7. Які завдання стоять перед опозиційними партіями? По перше - мобілізація наших виборців. По друге демотивація виборців Партії Регіонів. При цьому мобілізація наших виборців повинна відбуватись як в першому турі так і в другому. тому що мобілізувати людей за два тижні між 1 та 2 турами НЕМОЖЛИВО. Щодо мобілізації наших виборців і команд перед першим туром див. п.6. При цьому, якщо буде висунуто єдиного кандидата, влада застосує механізм поділу країни за принципом «фашисти-антифашисти», «західняки-східняки» тощо і цей поділ буде АБСОЛЮТНО персоніфікований, що повністю мобілізує виборців ПР. Таким чином висунення єдиного кандидата в першому турі ДЕМОТИВУЄ виборців та команди двох із трьох партій опозиції та дозволить Януковичу повністю мобілізувати його виборців.
8. Поразка на виборах 2010 року була викликана не тим, що в першому турі було багато кандидатів. Поразка на виборах 2010 року була викликана тим, що В ДРУГОМУ турі опозиційні кандидати, на жаль, не діяли як одна команда + феномен «противсіхів» (що було ТЕХНОЛОГІЄЮ ПР та Ющенка). Написав це не для того, щоб комусь дорікнути, а лише для того, щоб взяти з цього уроки та зробити висновки. В ДРУГОМУ турі (який насправді є вирішальним) необхідно діяти, як одна команда, провівши всю підготовчу роботу під час першого туру.
9. Хто буде визначати «єдиного кандидата»? Кулуарно партійні керівники? Ми вже мали такий досвід в 2004 році. Невже це нас нічому не навчило? Перший тур виборів- це ВСЕНАРОДНИЙ праймеріз для визначення того, ХТО буде єдиним кандидатом від опозиції. Лише народ України може визначити таку людину. При цьому, на жаль, соціологічним шляхом це здійснити неможливо. Нагадаю, перед виборами в парламент в 2012 році майже всі соціологічні дослідження давали Удару - 23-25%, а Батьківщині - 17-19%. І це було одною із причин чому Батьківщина і Свобода з одного боку, не змогли домовитись із Ударом про єдиних кандидатів на десятках округів. А РЕАЛЬНИЙ результат- майже навпаки. Приклад навів не для того, щоб переконати в «більшій рейтинговості» кандидата від «Батьківщини». Це просто приклад того, як НЕ працює соціологія.
10. Сьогодні (навідміну від, наприклад, 1999 року) немає загрози, що у другий тур вийде хтось інший аніж представник одної із трьох опозиційних сил, тому тут ризику немає.
11. Вибори до парламенту однотурові, а вибори Президента ДВОТУРОВІ, тому технічно їх не можна порівнювати. Можна порівнювати парламентські вибори з ДРУГИМ туром президентських виборів.
12. Всі три команди, після ефективної роботи в першому турі ЗОБОВ»ЯЗАНІ так само ефективно підтримати того із опозиційних кандидатів, який вийде в другий тур.
13. Звичайно, що ОСНОВНИМ принципом у першому турі ПОВИННО стати взаємне НЕПОБОРЮВАННЯ ні на рівні лідерів, ні на рівні місцевих організацій. Ми не конкуренти. Нашим єдиним опонентом є лише Віктор Янукович та створений ним бандитьський режим.
Коментарі — 0