Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Паралельні виміри україно-російського конфлікту

  • Руслан Сольвар

   Народний депутат України 7-го та 8-го скликань

  • Розсилка
  Паралельні виміри україно-російського конфлікту

  Стосунки України і її міжнародних партнерів з одного боку та Росії з іншої сторони, мають два виміри – реальний і вдаваний.

  Стосунки України і її міжнародних партнерів з одного боку та Росії з іншої сторони, мають два виміри – реальний і вдаваний. Предметом цих стосунків, очевидно, є анексований Крим та окупована частина Донбасу. «Безальтернативний» «мирний» процес врегулювання конфлікту, уособленням якого є Мінські домовленості, став не стільки способом подолання гібридної війни, скільки сам перетворився на гібридний процес, що заводить ситуацію в небезпечну безвихідь.

  Загалом було б не так вже й погано, якби мирні ініціативи просто не виконувалися, зберігаючи статус-кво. Цей варіант тривалий час давав Україні тактичні переваги і був найбільш прийнятним серед наявних альтернатив. Але все давно зрушило зі своїх місць, залишивши непорушними лише ілюзорні Мінські угоди. Сьогодні події розвивають в напрямку, який є абсолютно протилежним мирному процесу і всім дипломатичним винаходам, які його супроводжують.

  Сотні обстрілів бойовиків щодоби, нові партії російської зброї, прикордонні навчання російських військ – це реальність. Поки в рамках мінського формату ми обговорюємо амністію на Донбасі, «ДНР/ЛНР» виступають з вимогами надати їм право вето на внутрішньо і зовнішньополітичні рішення України. Поки в країні набирає обертів політична криза через конституційні зміні і надання Донбасу особливого статусу, керівники псевдореспублік заявляють, що готові відновити економічні зв’язки з Україною лише в статусі незалежної держави. В той момент, коли Київ готує пропозиції по місцевим виборам на окупованій території, Росія з тутешніми сепаратистами активно готує нові фейкові вибори на Донбасі. Все це – достеменна реальність.

  Водночас безперервні тиради про неухильне дотримання Мінських угод, про відсутність будь-яких альтернатив цьому процесу, про виключно дипломатичні шляхи вирішення конфлікту, словом, весь політичний супровід реального розвитку подій – це вдаваність, ілюзія. Реальний і вдаваний виміри проблеми не лише не мають нічого спільного, вони рухаються в протилежні сторони. І чим довше Україна та її союзники робитимуть вигляд, що обрана ними стратегія працює, тим далі це заведе нас в ситуацію, в якій ціна компромісу буде неприпустимо високою. Росія вже давно знайшла альтернативу тому плану, який відстоює Захід і українська влада, і, незважаючи ні на які домовленості, продовжує систематично обезкровлювати Україну. Біда лише в тому, що світова спільнота жодним чином не реагує на новий очевидний виток російської агресії.

  Мінський формат мав одне реальне завдання – припинити велику війну на Сході України. На все інше цей формат не спроможний, і час більш ніж переконливо це довів. Очевидно, що тепер замало говорити лише про продовження антиросійських санкцій (хоча і це питання наразі є проблематичним). Росія не просто не виконує свої зобов’язання, вона вже давно заробила на вдвічі більші санкції. Інша справа, що в світових лідерів сьогодні немає ані виражених можливостей, ані реальної політичної волі більш рішуче впливати на агресора. Та, як відомо, неспівмірність злочину і покарання завжди мотивує злочинця на нові дії. На даний момент в Україну знову повернулась війна, і всі, хто намагається цього не помічати, платитимуть значно дорожчу ціну в недалекому майбутньому.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ