Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чорнобиль. Про пожежу ми дізналися по секрету через два дні

  • Віктор Уколов

   Колишній народний депутат України

  • Розсилка
  Чорнобиль. Про пожежу ми дізналися по секрету через два дні

  Про пожежу на атомній ми дізналися лише в понеділок, коли завкафедрою фізики на свій страх і ризик зібрав усіх студентів-мешканців Чорнобиля...

  У 1986 році цього числа також була субота. Я закінчував перший курс фізмату КДПІ і тому мені повезло бути в Києві, а не вдома в Поліському. Про пожежу на атомній ми дізналися лише в понеділок, коли завкафедрою фізики на свій страх і ризик зібрав усіх студентів-мешканців Чорнобиля, Прип'яті, Іванкова та Поліського і пояснив що загрожує нашим батькам.

  Додзвонився додому, вітчим був на роботі, а мама з двома малими дітьми вдома (їй тоді було 39 років) навіть не стала слухати. Картоплю треба садити, все довкола цвіте - куди я поїду, ти здурів сину, то все панікери, йди вчитись, для променевої хвороби треба 50 рентген на годину, а фон всього лиш(!) 0,5 рентгена, - заспокоювала вона мене. Тобто 500 мілірентген на годину. Не зважаючи, що я їй підрахував, що 50 рентген вона набере за 100 годин - не переконав...

  Вони виїжджали коли прийшло усвідомлення в травні, у Маріуполь до родичів з дітьми, похапцем, кидаючи 96 річну прабабусю і вітчима, який працював начальником РУЗ, тобто пошти, а тому виконував дибільні накази і організовував демонтаж устаткування пошти в Чорнобилі, де фон був удвічі вищим.

  Тепер Поліське стоїть порожнім. Завтра туди з'їжджаються люди. Кожного року в цей день. Радовниця. Радіймо, що ми ще живі.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ