Безвіз як гарантія незворотності змін в Україні

  Це оцінка Європою остаточності нашого вибору
  Всі пишуть про безвіз як про спосіб показати українцям Європу, аби вони повернулися додому і захотіли жити так само. В цілому це працює. Хоча є купа людей, що виїхали навіть на постійне проживання, але їм не допомогло: співають хвалу російському авторитаризму та ганьблять Захід. Але є й інші важливі аспекти - внутрішньополітичний та
  • Валерій Пекар

   Бізнесмен

  • 16 Червня, 08:16
  • Розсилка

  Це оцінка Європою остаточності нашого вибору

  Всі пишуть про безвіз як про спосіб показати українцям Європу, аби вони повернулися додому і захотіли жити так само.

  В цілому це працює. Хоча є купа людей, що виїхали навіть на постійне проживання, але їм не допомогло: співають хвалу російському авторитаризму та ганьблять Захід.

  Але є й інші важливі аспекти - внутрішньополітичний та геополітичний.

  1. Задля отримання безвізу Україні довелося впровадити неймовірну кількість змін. Ви їх не бачите? Але вони є. І їхнім видимим символом та водночас винагородою є безвіз, який важко не побачити. Інші наслідки змін стануть очевидними трохи згодом.

  І ще одне. Якщо розворот назад буде значним, Європа погрожуватиме зміною візових умов. На це українські політики ніколи не підуть. Значить, маємо ще й певну гарантію незворотності.

  2. Безвіз - символ не лише геополітичного вибору Україною Заходу, але й прийняття цього вибору Заходом. Це наступний, після Угоди про асоціацію, видимий знак нашого руху в тому напрямку. Це оцінка Європою остаточності нашого вибору.  Нині - наступний етап скорочення імперського простору, аж до повного перетворення імперії на компактну національну державу сучасного зразка

  Україна два десятиліття демонструвала "багатовекторність", але чи могло бути інакше? Захід сам не був готовий прийняти Україну -- згадайте знамениту промову Буша-старшого, названу "котлетою по-київськи". Не остання причина цього полягала у небажанні сваритися з Росією. Падіння Радянського Союзу означало лише пересування межі геополітичних інтересів імперії на схід.

  Нині - наступний етап скорочення імперського простору, аж до повного перетворення імперії на компактну національну державу сучасного зразка. Динозаврам нема чого робити у ХХІ сторіччі.

  Джерело: блог Валерія Пекаря

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Віктор Небоженко
  Віктор Небоженко

  Директор соціологічної служби «Український барометр»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ