Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Заміна кирилиці на латиницю в Україні: політичний і мовний контекст

  • Віктор Шлінчак

   Керівник проекту «Главком»

  • Розсилка
  Клімкін запропонував перевести Україну на латиницю - Заміна кирилиці на латиницю в Україні: політичний і мовний контекст
  Клімкін запропонував перевести Україну на латиницю

  Для користувачів мови це не додасть, а от зайвих клопотів і витрат будемо мати колосальну кількість

  У мене були гарні викладачі з мовознавства. Коли я ще вчився на філологічному факультеті Університету, ми дуже детально вивчали історію виникнення української мови. Були концепції Шевельова (про походження української з праслов'янської), Шахматова і Кримського (про походження української з спільноруської прамови), були концепції радянських науковців, які говорили про спільне походження української, російської та білоруської. Були й такі ( Максимович, Потебня), які говорили про унікальність і автохтонність української.

  Для мене ж ближчою завжди була новітня концепція Олександра Царука, який вважав, що праслов'янська мова мала дві великі групи: словенську й антську. До антської він відніс українську, білоруську, польську, чеську, словацьку, хорватську. До словенської підгрупи — старослов'янську, російську, болгарську, македонську, сербську, словенську.  Це й пояснює той факт, що до польської українська мова ближче, ніж до болгарської. Обидві вивчав в університеті (а болгарською писав навіть дипломну) - то знаю напевне:)

  Тому для мене відмежування від російської «передісторії» відбулося давно і незворотно. І тут не треба абетку змінювати, як радить міністр Клімкін, щоб структурувати це в своїй голові.

  Це - відволікання уваги на манівці. І актуалізація політичного контексту - не більше. Для користувачів мови це не додасть, а от зайвих клопотів і витрат будемо мати колосальну кількість.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ