Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Fata morgana, або Ще раз про Євроінтеграцію

  • Володимир Литвин

   Народний депутат України

  • Розсилка
  Fata morgana, або Ще раз про Євроінтеграцію

  Сірі дні зміняють темнії ночі. Де небо? Де сонце?

  «Пливе у сірі безвісті нудьга, пливе безнадія, і стиха хлипає сум. Плачуть голі дерева, плачуть солом’яні стріхи, вмивається сльозами убога земля і не знає, коли осміхнеться, Сірі дні зміняють темнії ночі. Де небо? Де сонце?»

  Ці слова з “Fata morgana” Коцюбинського, які закарбувалися в пам’яті зі школи, щоразу спадають на думку, коли слухаю безкінечні заклинання представників парламентських фракцій про європейський вибір України у поєднанні із закликами фракції КПУ про інтеграцію навиворіт – приєднання до Митного союзу.

  Зручна і політична безпрограшна тема. Вічна тема і вічна робота для політиків з огляду на перспективи набуття членства в ЄС. До того ж є можливість переключити суспільну увагу, відсторонитися від внутрішніх економічних і соціальних проблем. Наближаючись до ЄС, український політ клас ще ніколи не був так далеко від народу.

  Тому вкотре слід акцентувати увагу на очевидному:

  1. Питання підписання Угоди про асоціацію і ЗВТ є вирішеним. І не в останню чергу через сплеск геополітичної боротьби. Україна, зокрема, є об’єктом у цих змаганнях. Глава Єврокомісії Баррозу у зверненні до Європарламенту недвозначно заявив: «Ми не можемо відвернутися від них». Усе інше, у тому числі й виконання зобов’язань, покладених на Україну, другорядне.

  2. Такі дії чиняться у тому числі в противагу Росії, яка на новому витку геополітичної політики заявила про свої інтереси з низки питань. Окрім того, останні дії російської сторони щодо залучення України до МС мобілізували європейську сторону і консолідували українську політ еліту на підписання угоди.

  Треба визнати, що зараз європейський вектор отримав додаткові політичні аргументи, які відсунули на другий план навіть резонні економічні застереження. Фактично сьогодні спостерігається у політ середовищі навіть не пік, а фінал європейських настроїв.

  3. Слід усвідомити, що підписання угоди – це лише другий крок (перший – її парафування). Вирішальний етап – ратифікація угоди 28 країнами – членами ЄС та євроструктурами.

  Не можна виключати, що Україна буде «підвішена» вимогами «погасити» борги у вигляді попередніх і нових зобов’язань, які можуть з’явитися у кожної ЄС країни.

  Тому треба вже припинити торохтіння про євро вибір, а займатися цією темою.

  4. Належить позбутися фантазій і фобій щодо подальших взаємин з Росією. Враховуючи момент, саме українська сторона повинна виробити, запропонувати формат співпраці з нашим історичним сусідом. Відповідально і прозоро. Від цього, без перебільшення, буде залежати рівень суверенності України. І тут не повинно бути ілюзій, що ЄС візьме нас на причіп, у тому числі закриє проблеми з експортом української продукції.

  Висновок: на зміну закликам і деклараціям має бути поставлена змістовна робота, яка б, окрім усього іншого, включала превентивну роботу на попередження усіх викликів і загроз після Вільнюса.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ