Від рук російських окупантів постраждали щонайменше 35 журналістів – Денісова

Від рук російських окупантів постраждали щонайменше 35 журналістів – Денісова
Троє журналістів уже мертві
фото: savelife

Багато журналістів дістали поранень від цілеспрямованих обстрілів ворога

Російські окупанти ведуть боротьбу з об'єктивним висвітленням їх військових злочинів в Україні, Від початку російського вторгнення постраждали щонайменше 35 журналістів, які висвітлювали військові злочини окупанта. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, троє журналістів уже мертві. Серед них український військовий кореспондент Віктор Дудар (загинув під час бойових дій біля Миколаєва), оператор українського телеканалу Live Євген Сакун (загинув під час ракетного обстрілу в Києві) та американський журналіст-документаліст Брент Рено (був убитий на блокпості в Ірпені Київської області).

Багато журналістів дістали поранень від цілеспрямованих обстрілів ворога. Зокрема, броньований автомобіль із маркуванням «преса» швейцарського журналіста Гійома Бріке під час руху у бік Миколаєва був обстріляний російськими військовими. Журналіст дістав поранень.

Двоє журналістів чеського видання Voxpot Майда Сламова та Войтех Богач також потрапили під обстріл російських військ. Два данських кореспонденти видання Ekstra-Bladet Стефан Вайгерт (журналіст) та Еміль Фільтенборг Міккельсен (фотограф-репортер) дістали вогнепальних поранень.

Російські війська напали на британську телевізійну групу Sky News. Головний кореспондент Стюарт Ремзі та його четверо колег, повертаючись до Києва, потрапили в засідку. Куля потрапила Ремзі в спину, оператора Річі Моклера врятував бронежилет, по якому стріляли двічі.

Омбудсмен також додала, що під прицільним вогнем опинилися об'єкти телевізійної інфраструктури. Ворог намагався знищити Київську, Луцьку, Рівненську телевежі, захопив телевежі й телевізійні студії у тимчасово окупованих містах.

«Вбивства та обстріли журналістів є грубим порушенням Гаазьких конвенції і декларації, Женевської конвенції про захист жертв війни і Додаткових протоколів до неї та Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, які встановлюють гарантії безпеки для журналістів. Закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на Російську Федерацію для припинення воєнної агресії проти України», – сказала Денісова.

Нагадаємо,російські окупаційні війська 13 березня у Ірпені розстріляли кореспондента американського газети New York Times. Також журналіст американського телеканалу Fox News Бенджамін Холл був поранений, коли готував репортаж про події поблизу Києва.

Раніше журналістка Тетяна Попова опублікувала відео зі своїм іноземним колегою Гійомом Бріке, який ледь вижив після зустрічі з російськими окупантами.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: