«Економічний паспорт» є надзвичайно ризикованим для бюджету – нардеп
Ініціатива президента дискримінує українських дітей за віком народження – Цимбалюк
Завдяки «економічному паспорту українця» президент розраховує отримати політичні дивіденди в короткостроковій перспективі, адже програма є нереалістичною та фінансово ризикованою. Про це заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.
«Це – політичний популізм. Тому що теперішня влада прекрасно розуміє, що 18 років наступних вона не буде управляти і той, хто прийде після, буде змушений розбиратися яким чином діяти… Реально цей закон діяти не буде. А влада розраховує на тимчасові дивіденди, а не на перспективу», – сказав Цимбалюк у ефірі телеканалу «Україна 24».
Депутат зазначив, що ініціатива президента дискримінує українських дітей за віком народження, що є неприйнятним.
«Цей проект закону є дискримінаційним за часом народження. Більше того, він суперечить чинним статтям Конституції, де сказано чітко, що український народ є власником землі, надр і корисних копалин. Тому виникає питання: чому саме ті діти мають користатися, які народилися після 2019 року? У нас що, починається нова ера? А як бути тим, яким на сьогодні ще немає 18-ти?», – зазначив Цимбалюк.
Він також наголосив, що програма є надзвичайно ризикованою, адже з державного бюджету буде вилучено суттєву частину коштів, за рахунок яких здійснюються соціальні виплати, тобто соціально незахищені верстви українців можуть через це не отримати належні їм виплати від держави.
Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що ініціатива президента «економічний паспорт» може залишити бюджет без грошей на соціальні виплати, наголосивши, що подібні програми фінансуються за рахунок профіциту бюджету, а в Україні він дефіцитний.
Нагадаємо, 6 грудня президент вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо запровадження «економічного паспорта українця». Ініціатива передбачає відкриття для дітей, народжених з 1 січня 2019 року, рахунків на яких накопичуватимуться кошти від рентних платежів. Ці кошти діти зможуть використати після досягнення повноліття на освіту чи житло.
Коментарі — 0